Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

SENSO – Biuro Windykacji Bezpośredniej

komentarze 4

I kolejna firma windykacyjna do zaopiniowania. SENSO – Biuro Windykacji Bezpośredniej, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 30 lok 3, 40-058 Katowice. Jest wysoko (u mnie na komputerze) w Google na hasło „windykacja”, zatem kilka zdań o tej firmie.

Na firmowej stronie internetowej senso-windykacja.pl nie doszukałem się nr NIP firmy, zatem wyruszyłem online na poszukiwanie tegoż w Google i znalazłem NIP: 2220727900. Wpisujemy NIP pod adresem www.stat.gov.pl/regon i uzyskujemy kilka dodatkowych informacji o firmie. Właścicielem jest Sebastian Stolorz a firma działa od czerwca 2009 roku.

Na stronie internetowej czytamy m.in.:

Biuro Windykacji Bezpośredniej SENSO nie pobiera od Klientów wynagrodzenia przed wykonaniem usługi, dzięki temu Klient nie ponosi dodatkowych kosztów.

Brzmi nieźle; rozumiem, że żadnych opłat wstępnych firma nie pobiera? Czytamy też:

Należne nam wynagrodzenie, najczęściej w wysokości kilku %, naliczane jest po zrealizowaniu danego zlecenia, nie pobieramy przy tym żadnych dodatkowych opłat.

To mało; ja pobieram minimum 10% a jeśli dług wynosi np. 5.000 zł. to pobieram 15%.

Z treści na stronie www możemy też wywnioskować, że firma kładzie nacisk na szybką – skuteczną windykację bezpośrednią; czytamy m.in:

Windykacja przeprowadzana jest w miejscu prowadzenia działalności Dłużnika lub też miejscu zamieszkania, z wykorzystaniem wszelkich prawem dozwolonych metod nacisku na Dłużnika

Ciekawi mnie niezmiernie, jakież to mogą być metody, skoro firma informuje też, że:

Pracujemy szybko i solidnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zasadami etyki.

Moim zdaniem, zaznaczam – moim  zdaniem, jedno przeczy drugiemu, tzn. skuteczna windykacja bezpośrednia jest w opozycji, jeśli nie do obowiązujących przepisów prawa, to do zasad etyki.

A windykacja sądowa? Czytamy:

Współpracując z najlepszymi kancelariami prawnymi, gwarantujemy naszym Klientom pełną obsługę prawną na najwyższym poziomie oraz najniższe na rynku koszty sądowe.

W mojej firmie ja opłacam koszty sądowe i prawników, ale to tak na marginesie. Pragnę jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że w każdym sądzie są takie same koszty sądowe czyli opłaty od pozwów. 😉 Z kolei koszty zastępstwa procesowego też są uregulowane odgórnie tzn. minimalne stawki  są dla wszystkich prawników takie same 😉 i zwykle właśnie minimalne stawki są pobierane.

Konkluzja – spekulacja może być np. taka, że omawiana firma w rzeczywistości dąży do tego, aby skasować klienta za zastępstwo procesowe czyli do wniesienia pozwu a owe tylko kilka procent prowizji za skuteczną windykację (bezpośrednią) może być wabikiem na klientów. A w trakcie windykacji okaże się, że „niestety, tym razem nasze metody nacisku bezpośredniego zawiodły” albo „Dłużnik ukrywa się przed naszymi windykatorami i musimy wnieść sprawę do sądu. Proszę jednak nie obawiać się, bo w postępowaniu egzekucyjnym szybko namierzymy aktualne konto firmowe dłużnika (a propos, dobre oferty kont firmowych są tutaj – przyp. admina) i komornik ściągnie pieniądze”.

Oczywiście tak może być, jak wyżej zasugerowałem, ale nie musi. Tak może być w przypadku każdej firmy reklamującej się podobnie, mającej podobne zasady rozliczeń. Może jednak firma SENSO jest naprawdę świetna w windykacji bezpośredniej albo/i w wyszukiwaniu majątku dłużnika. I dlatego proszę o opinie osób które skorzystały z usługi omawianej firmy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 2]

01/06/2013

kategoria windykacja

Komentarze do 'SENSO – Biuro Windykacji Bezpośredniej'

Subscribe to comments with RSS

 1. Witam, w moim przypadku senso skierowało sprawę do sądu, musiałem dokonać tylko opłaty wpisu sądowego i pełnomocnictwa było to ok 250 zł ( z tego co pamiętam) i nie płaciłem zastępstwa procesowego – dla mnie warunki OK, do współpracy i rozliczeń nie mam zastrzeżeń. Pozdrawiam

  Piotr

  8 Lis 13 08:44

 2. Firma tragiczna i beznadziejna. Oddałem sprawe na 60.000 zł dłużnika który unikał zapłaty. Firma przez pół roku kombinowała i starała się odzyskać pieniądze w ramach ugody. Finał sprawy i tak zakończył się w sądzie ale komornik nie odzyskał ani złotówki. Firma podpisuje umowe w ramach cesji – proszę UWAŻAĆ!!!

  Artur

  31 Mar 14 09:37

 3. Współpracuję z tą firmą od dłuższego czasu. Mogę śmiało powiedzieć, że faktycznie, firma działa bezpośrednio. Dostaję stałe raporty z ich prac wraz z zdjęciami i opisem co ustalono. Udało się już wiele spraw zamknąć na etapie przed sądowym. Co najważniejsze, nie straciłem windykowanych kontrahentów. Dalej z kilkoma współpracuję, natomiast teraz płaca już w terminie.
  Polecam.
  Henryk G.

  Henryk

  29 Cze 16 11:20

 4. A ja współpracowałam dwa razy – raz miałam sprawę z Firmy OK. dogadnie się pomiedzy Firmami. Drugi raz prywatną – trudną odmówiono mi odesłano mnie do prokuratury. Znalazłam inną Firmę windykacyjno – detektywistyczną i pomogła mi – nie odesłała mnie.

  Ania

  25 Cze 17 22:28

Skomentuj