Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Adnotacja komornika na tytule wykonawczym

skomentuj

Od kilkunastu dni statystyki odwiedzin niniejszego bloga bombardowane są zapytaniami jak to w tytule, więc chcąc nie chcąc, podkładam niniejszym odpowiedź na przyszłość. Adnotacja komornika uczyniona na tytule wykonawczym może (w przypadku bezskutecznej egzekucji) dotyczyć poniesionych przez wierzyciela kosztów – zaliczek egzekucyjnych, których nie udało się wyegzekwować i które wierzyciel ma prawo ściągać od dłużnika wraz z resztą długu (kwota podstawowa, odsetki, koszty procesu).

W (nieco) milszej sytuacji tj. w przypadku częściowo (a nie całkowicie) bezskutecznej egzekucji, adnotacja dotyczy kwoty wyegzekwowanej w postępowaniu egzekucyjnym. Poniżej mamy przykład takiego przypadku (po częściowo bezskutecznej egzekucji):

adnotacja

Przy okazji, to dobry komornik ten pan Paweł Swędzioł z Dąbrowy Górniczej. Wątpiłem w to, że cokolwiek uda się odzyskać od tego dłużnika, a komornik jakoś tak tropił jego nowe konta firmowe (a propos, dobre oferty takich kont są tutaj ;-)), że jak widać, ponad połowę długu ściągnął tym sposobem. Pamiętam, że nawet unik robiliśmy przed zbiegiem egzekucji do konta ze skarbówką (zadłużony po uszy z tytułu ZUS i podatków chyba też), tzn. komornik telefonicznie poinformował mnie o zbiegu a ja szybko mu faksem wniosek o zwolnienie rachunku bankowego, coby zbieg nie nastąpił.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

30/05/2013

kategoria komornik

Skomentuj