Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zajrzyj tu szybko jeszcze raz, kobieto, zanim spróbujesz oszukać bank

komentarze 2

No patrzcie Państwo, co wyłowiłem w statystykach dzisiejszych odwiedzin bloga ze strony jakiejś pani: „czy dostanę kredyt jeśli na moje konto jest przelana pensja męża a ja nie pracuję”

Rozumiem, że chodzi Ci o kredyt na oświadczenie czyli na wyciąg z rachunku bankowego (przy okazji, niezłe oferty takich kredytów są tutaj). Przecież pracodawca, przelewając wynagrodzenie wpisuje imię i nazwisko pracownika – beneficjenta. Będzie to „trochę dziwnie” wyglądać, jak Ty przedłożysz w banku historię z takimi przelewami co prawda na Twoim rachunku ale gdzie jako odbiorca figuruje Twój mąż i będziesz twierdzić, że to Twoje pensje są.

No, może formalnie o posłużeniu się podrobionym dokumentem nie możemy mówić w takim przypadku, bo jest prawdziwy 🙂 ale jest to próba oszustwa która z pewnością zostanie ujawniona – pracownik banku zerknie, kto jest wpisany jako odbiorca tych przelewów.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

27/05/2013

kategoria: wyłudzenie

Komentarze do 'Zajrzyj tu szybko jeszcze raz, kobieto, zanim spróbujesz oszukać bank'

Subscribe to comments with RSS

 1. Oj tam oszustwo. Domyślam się, że chodzi o niski kredyt „bez zaświadczeń”, bo w innym przypadku i tak trzeba mieć zaświadczenie o dochodach z zakładu pracy, a nie wyciąg z banku.
  Po to bank daje ofertę takich kredytów, aby brali je ludzie bez zaświadczenia o dochodach, ale z jakimś dopływem gotówki. Bank sam to sobie sprawdzi, nie trzeba żadnych zaświadczeń pokazywać. Jak małżonkowie mają wspólność majątkową to fakt na kogo jest przelewane wynagrodzenie nie ma chyba znaczenia.

  dino

  28 maja 13 21:25

 2. Kredyt jest albo na zaświadczenie o dochodach albo na oświadczenie czyli na wyciąg z konta właśnie. Jeżeli żona bierze kredyt a mąż się pod niczym nie podpisuje, to tylko z jej odrębnego majątku bank może egzekwować należność, czyli praktycznie z pensji … której ona nie ma. Nie może egzekwować z pensji jej męża ani z majątku wspólnego.

  admin

  28 maja 13 21:39

Skomentuj