Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wyląduj online z Google na wizję lokalną firmy kontrahenta

komentarzy 6

Dokumentacja fotograficzna siedziby firmy jest istotnym elementem raportu zamówionego w wywiadowni w celu sprawdzenia wiarygodności nowego partnera handlowego. Różnie to bowiem bywa; klient może przechwalać się na przykład, że ma wielką hurtownię w której i przed którą praca wre okrągłą dobę (kurz nie opada od ruchu samochodowego przy rampie) a faktycznie, jakby kto tam pojechał, to zobaczy ruderę bez okien i chaszcze.

Od mniej więcej roku jesteśmy w takiej komfortowej sytuacji, że każdy z nas w Polsce  może podejrzeć siedzibę firmy kontrahenta w internecie, za darmo. Co prawda, zdjęcia nie są z ostatniej z chwili tylko mniej więcej sprzed roku, ale na kogoś, kto twierdzi że jego firma hula tak wspaniale od kilku lat, wystarczą. 😉 Albowiem mniej więcej rok temu cala Polska została przez Google sfotografowana. Nie z satelity (z satelity też, ale o wiele wcześniej) ale normalnie, z ulicy. Aby jednak zobaczyć od frontu firmę kontrahenta, rozpoczynamy od widoku z satelity.

Przykładowo, poniżej przedstawiam ubiegłoroczne majowe zdjęcie wykonane przez samochód Google mojej chałupie. Jeżeli ktoś zna mój domowy adres, w pół minuty przez internet może sobie przejrzeć to i inne zdjęcia z mojego sąsiedztwa. Może przykładowo „pochodzić” po ulicy i zobaczyć dom z różnych ujęć, może się „odwrócić” i zobaczyć sąsiednie domy, może się „przejść” do końca ulicy i dalej… Prawie jak w realu.

zdjęcie

Jak tego dokonać? Wpisujesz w internecie adres: maps.google.pl i w prawym górnym rogu przełączasz na obraz satelitarny. Z kolei w pasku na górze wpisujesz adres posesji którą chcesz obejrzeć. czyli np. (fikcyjny podaję) ul. Googlowa 2 Wilkowyje. Naciskasz ENTER i widzisz na satelitarnej mapie zaznaczenie miejsca które chcesz podejrzeć. Dokonujesz powiększenia czyli nurkujesz niczym samolot maksymalnie w dół aż w końcu już niżej się nie da i wówczas zostajesz przeniesiony na ulicę (lądujesz). Jeśli to nie nastąpi, to masz do dyspozycji ludzika i przenosisz go myszą w to miejsce i już jesteś pod posesją. Google sam zamazał numery rejestracyjne samochodów oraz twarze ludzi, przynajmniej na zdjęciach które ja oglądałem.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

25/05/2013

Komentarze do 'Wyląduj online z Google na wizję lokalną firmy kontrahenta'

Subscribe to comments with RSS

 1. „ul. (edycja – admin) Sosnowiec” – l lewy górny róg zrzutu ekranowego 🙂

  Harpun

  26 maja 13 13:38

 2. Dzięki, Harpun (zauważył, że nie usunąłem adresu w jednym miejscu). Spostrzegawczy jesteś.

  admin

  26 maja 13 13:44

 3. Zdarzyło się, że jakiś dłużnik znalazł Twój adres i Cię nachodził w domu?

  dino

  26 maja 13 22:44

 4. Ze dwa razy tak było, ale były to wizyty mające spokojny przebieg. Każdy dłużnik przeciwko któremu uzyskam nakaz zapłaty zna mój adres, bo otrzymuje odpis pozwu. Adres wierzyciela jest też w pismach komorniczych które dłużnik otrzymuje.

  admin

  27 maja 13 07:29

 5. Sądziłem, że w tej branży rejestruje się firmę pod innym adresem niż domowy i ten adres jest podany jako adres wierzyciela.

  dino

  28 maja 13 21:29

 6. No, ja mam zarejestrowana pod innym adresem niż domowy. jednak osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą (czyli też ja) podaje w pozwie adres zamieszkania. Mógłbym podawać w pozwie jako zamieszkania też adres firmowy, albo wynająć jakieś mieszkanie i podawać adres tegoż w pozwie, ale nie chce mi się.

  admin

  28 maja 13 21:35

Skomentuj