Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak sprawdzić sąd właściwy”

skomentuj

Tytułowe pytanie wypatrzyłem w statystykach odwiedzin bloga. Najszybciej, to wpisać w Google kombinację trzech słów, czyli nazwa miejscowości + sąd rejonowy. Przykładowo, wybrałem miejscowość w której nie ma sądu, czyli Grodków. Wpisałem w Google wyrażenie „grodków sąd rejonowy” i otrzymałem takie wyniki:

sprawdzanie sądu

Jak widać, na pierwszym miejscu pojawia się strona internetowa Sądu Rejonowego w Nysie i widać w zajawce Grodków. Po kliknięciu w link i wejściu na stronę internetową tego sądu przeczytamy, że obszar właściwości tego sądu obejmuje między innymi gminę Grodków.

Można też na przykład wpisać w internecie nazwę miejscowości i kliknąć w link do Wikipedii na temat tej miejscowości. Patrzymy, w którym powiecie leży miejscowość i możliwe w powiatowej miejscowości znajduje się sąd właściwy dla poszukiwanej przez nas miejscowości. Jednak w naszym przypadku … tak nie jest. 😉 I zapewne takich przypadków jest w skali Polski o wiele więcej.

Dochodzimy zatem do jakiej konkluzji? No? Nikt? Tak jest, brawo. Konkluzja brzmi: Google rządzi. :-). Oczywiście możemy jeszcze inaczej kombinować, np. zatelefonować do sołtysa albo wójta i się zapytać, który sąd jest właściwy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

17/05/2013

Skomentuj