Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

OGNIVO – koszty zapytań

komentarze 4

Zapytania o rachunki bankowe dłużnika dokonywane przez system OGNIVO pozwalają nie tylko na szybsze uzyskanie informacji niż zapytania realizowane tradycyjnie czyli pocztą poleconą. OGNIVO to tańsze zapytania niż te pocztowe. Koszt zapytania zależy od tego, który bank zostanie odpytany. Zapytania do niektórych banków kosztują 1,54 zł. brutto za sztukę a do innych tylko 0,31 zł. brutto za sztukę. Poniżej załączam pismo od komornika na podstawie którego zamieściłem powyższą informację; macie tu wykaz banków które pani komornik zaproponowała do odpytania. Jak widać, mogę zmniejszyć liczbę zapytań, ale nie będę zmniejszał, niech odpyta je wszystkie. Zwróćcie uwagę na to, że mimo iż jest w sprawie dwóch dłużników solidarnych (to jest ojciec z synem), to koszty zapytania są jak za jednego dłużnika.

ognivo1

ognivo2

A ile kosztuje list polecony ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru? Dokładnie nie pamiętam, ale w granicach 4,50 złotych 5,70 złotych. Sami porównajcie sobie z OGNIVO.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

11/05/2013

Komentarze do 'OGNIVO – koszty zapytań'

Subscribe to comments with RSS

 1. Pierwsze słyszę, że OGNIVO jest płatne. Wydawało mi się, że takie zapytania miałem bez zaliczek.

  I to wyjaśnienie „opłata banku + 0,25zł opłaty za ognnivo *23# vat” – czyli komornik bierze jeszcze 0,25zł za zapytanie?

  „Ojciec z synem solidarnie jedno zapytanie” – no dobrze, a jakby to było 100 dłużników zebranych ze 100 oddzielnych spraw?

  Polecony ZPO: 5,70zł

  Lech | blog o wekslach

  11 maja 13 14:40

 2. Sprawdzałem na stronie internetowej innego komornika – są płatne. Nie wiem, czy komornik kasuje te 0,25 zł.

  Zapytania w różnych sprawach (różne KM) to na pewno osobne koszty. Jednak i w jednej sprawie, banku chyba nie interesuje to, że to jest ta sama KM u komornika i należałoby się spodziewać, że za każdego z tych dłużników solidarnych skasuje osobno. Być może komornik pomyliła się – nie wzięła tego pod uwagę.

  admin

  11 maja 13 14:54

 3. Taka wazna sprawa. Kto moze korzystac z tego systemu i jaka jest gwarancja, ze nie zostana poufne informacje ujawnione osobom niepowolanym?

  Anonim

  11 maja 13 21:16

 4. Komornik w sprawach egzekucyjnych. Czy jakiś inny urząd, tego nie wiem ale np. gdyby prokuratura potrzebowała takich info do śledztwa, to pewnie mogłaby się zwrócić o udostępnienie tego systemu.

  Gwarancja? Komornikowi po prostu nie wolno udostępniać nieupoważnionym tak jak np. policji nie wolno udostępniać adresów i danych z kartoteki.

  admin

  11 maja 13 21:44

Skomentuj