Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

EPU – klauzula, komornik i … sprzeciw

komentarzy 6

Osłupiałem przed chwilą. Zalogowałem się na konto a tu doręczenie: skuteczne wniesienie sprzeciwu. Zdarza się, tylko że w tej sprawie mam już klauzule wykonalności i wniosek egzekucyjny u komornika. 02 kwietnia pani komornik zajęła mu kilka rachunków bankowych a sąd pisze, że on wniósł sprzeciw 27 kwietnia. Sąd pisze to „jakby nigdy nic” czyli po prostu:

W dniu 08/07/2012 roku powód wniósł do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie pozew w elektronicznym postępowaniu upominawczym, w następstwie czego wydano przeciwko pozwanemu w dniu 07/08/2012 roku nakaz zapłaty. Pozwany w dniu 27/04/2013 roku skutecznie złożył sprzeciw, co zgodnie z art. 505 [36] § 1 k.p.c. spowodowało utratę przez nakaz zapłaty mocy w całości i skutkuje przekazaniem sprawy do rozpoznania sądowi właściwości ogólnej pozwanego.

Nic nie jest napisane o tym, że sąd nadał klauzule wykonalności a pozwany, no nie wiem, wniósł o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu, czy jak? A zresztą co ja się będę póki co martwił, niech teraz on się martwi (mając póki co komornika na karku). Zajęła mu konta osobiste w czterech bankach, ale na razie nic nie wpłynęło z tych zajęć. Przy okazji, dobre konta osobiste są tutaj; dłużnik też pewnie ma już nowe. 😉

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

09/05/2013

Komentarze do 'EPU – klauzula, komornik i … sprzeciw'

Subscribe to comments with RSS

 1. Zwrotka z pozwu była? Czy awizacja?
  Sam sprzeciw ma jakieś „sensowne” argumenty?

  Lech | blog o wekslach

  9 maja 13 07:57

 2. Jako że jest to EPU to sprzeciwu jeszcze nie znam, poznam po przekazaniu do sądu właściwego miejscowo. na nakazie zapłaty jest adnotacja o doręczeniu zastępczym dla pozwanego.

  admin

  9 maja 13 08:24

 3. W EPU sprzeciwy „wskanowują” do akt. Może to jakaś pomyłka? Raportuj.

  Lech | blog o wekslach

  9 maja 13 08:27

 4. Wygląda to na pomyłkę, bo w aktach tej sprawy jest tylko nakaz zapłaty i klauzula wykonalności. Nie wiedziałem o tym, że „wskanowują” sprzeciwy ale też przeczytałem gdzieś przed chwilą, że istotnie tak jest. I szczerze mówiąc, dopiero dzisiaj dowiedziałem się jak wejść do „Dostęp do akt sprawy i nakazów”. 😉 Dla tych co nie wiedzą: kopiujesz kod podany na nakazie zapłaty (ale nie sygnatura tylko den wyżej) i wklejasz jako kod dostępu dzięki czemu możesz przeglądać we wspomnianej zakładce „Dostęp do akt sprawy i nakazów” akta tej konkretnej sprawy.

  admin

  9 maja 13 09:29

 5. Niestety, sprawdziłem w „Dostęp do akt sprawy i nakazów” w innej sprawie w której wpłynął sprzeciw już dawno i w dzisiaj otrzymałem z sądu właściwego dla pozwanego wezwanie do uzupełnienia braków formalnych. Uwaga, uwaga… nie ma nawet wzmianki o wniesieniu sprzeciwu! 🙂

  admin

  9 maja 13 11:38

 6. A jednak sprzeciw faktycznie wpłynął o czym dowiedziałem się też od komornika. Poradził mi abym wysłał wniosek o umorzenie postępowania egzekucyjnego.

  admin

  21 maja 13 19:44

Skomentuj