Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Matrix zajęcia konta przez komorników

komentarze 4

Stali Czytelnicy tego bloga chyba wiedzą o tym, że ja swoich długów nie płacę licząc na to, że wierzyciel zapomni złożyć u komornika wniosek egzekucyjny. Zazwyczaj jednak po jakimś czasie otrzymuję od komornika odpis zajęcia mojego konta firmowego 🙁 (przy okazji, oferty dobrych kont firmowych są tutaj jakby ktoś chciał zmienić ;-)). Długi miewam bardzo rzadko i zawsze są to koszty procesu które po przegranej sprawie muszę zapłacić stronie przeciwnej, to tak na marginesie. Zawsze natomiast egzekucja z mojego konta wygląda tak, że najpierw otrzymuję od komornika odpis zajęcia konta a samo wykonanie zajęcia przez bank następuje kilka dni później, np. 3 dni później albo i 8 dni później. Gdybym więc chciał, to mógłbym przelać pieniądze z konta firmowego na jakieś nowe konto osobiste (dobre oferty kont osobistych są tutaj). „Wspaniałomyślnie” jednak pozwalam skutecznie zająć moje konto.

W ostatniej sprawie jednak nie mogę doczekać się zajęcia konta już … 3 miesiąc licząc od otrzymania powiadomienia o  zajęcia konta od komornika (odpisu zajęcia skierowanego przezeń do banku). Autentycznie. Wraz z odpisem otrzymałem od komornika wezwanie do pisemnego udzielenia wyjaśnień co do składników mojego majątku pod rygorem ukarania mnie grzywną w wysokości bodajże 500 zł.  (ja jestem z Sosnowca a komornik z Warszawy). Zatelefonowałem do komornika i powiedziałem, że pieniądze ściągnie mi z tego konta co zajął i że nie będę w związku z tym udzielał pisemnych wyjaśnień i żeby przypadkiem nie nałożył na mnie grzywny. Komornik (a może asesor to był) z radością w głosie powiedział, że oczywiście i że odnotuje sobie tę informację w aktach.

Jak wspomniałem, trzeci miesiąc mija i nic… Ponowienia zajęcia konta ani innego pisma od komornika brak… Wielu komorników zabiega o zlecenia ode mnie i już nawet pomyślałem, że celowo wysłali tylko odpis zajęcia do mnie a do banku nie, ale bez przesady…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 4]

14/04/2013

Komentarze do 'Matrix zajęcia konta przez komorników'

Subscribe to comments with RSS

 1. Jeszcze Ci umorzą egzekucję jako nieskuteczną, LOL 🙂

  BTW: Coś ostatnio zrobiła się afera z bezprawnymi opłatami za realizację tytułu wykonawczego. Zauważyłeś coś, aby stało się to „darmowe”?

  Lech | blog o wekslach

  14 Kwi 13 12:42

 2. Ostatnie zajęcie miałem chyba z pół roku temu i jeszcze było z opłatą bodaj 30 złotych. Zobaczymy jak będzie następne. 🙂

  admin

  14 Kwi 13 13:31

 3. komonik zajoł m konto kture sam pieniadze na dzieci

  elzbieta zak

  6 maja 16 19:26

 4. admin

  6 maja 16 19:54

Skomentuj