Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik odmówił egzekucji z innych składników majątku

skomentuj

Nie zawsze powołanie się we wniosku egzekucyjnym na prawo wyboru komornika (na podstawie art. 8 ust. 5 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji) jest skuteczne. Oto przykład:

W uzasadnieniu należałoby dodać, że odmowa (mimo powołania się na prawo wyboru komornika, jak na wstępie wpisu) spowodowana jest zaległościami egzekucyjnymi w kancelarii (telefonicznie uzyskałem potwierdzenie) i dlatego komornik nie może prowadzić egzekucji z innych składników majątku. O ile wiem, to jest to nowa pani komornik, tak więc zaległości zastała i musi się najpierw z tymiż zaległościami uporać.

Komornik ten będzie zatem prowadził tylko egzekucję z nieruchomości dłużnika. Tymczasem dłużniczka prowadzi w Łodzi działalność gospodarczą i może prędzej uda się ściągnąć dług z jej konta bankowego (przy okazji, ciekawe oferty kont firmowych są tutaj) albo z nadpłaty podatku tudzież z innych wierzytelności. Opcję są teraz dwie. Jednak to umorzenie egzekucji u ww. komornika aby zwrócił mi tytuł wykonawczy i z tym tytułem zwrócę się do komornika z Łodzi – gdzie mieszka dłużniczka. Druga opcja to uzyskanie drugiego (tzw. dalszego) tytułu wykonawczego w sądzie, aby można było prowadzić równolegle egzekucję z nieruchomości i z innych składników majątku (przez innego komornika).

Co? Nie, bo komornik z Łodzi nie może prowadzić egzekucji z nieruchomości pod Łęczycą (na terenie podlegającym innemu sądowi rejonowemu).

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 5]

12/03/2013

kategoria komornik

Skomentuj