Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

I kolejny spam reklamowy od komornika…

komentarze 3

To chyba zinformatyzowanie (jest już m.in. elektroniczny dostęp do CEPiK,  jest system Ognivo – sprawdzanie rachunków w bankach) sprawia, że coraz więcej komorników nie ma zaległości i szukają zleceń spoza rewiru. Co jakiś czas (chyba co najmniej raz w miesiącu) otrzymuję od jakiegoś komornika zaproszenie do współpracy. Niektórzy telefonują, inni piszą maile. przed chwila taki odebrałem:

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, iż Kancelaria z siedzibą: …, pracuje m.in. w oparciu o sprawy przyjmowane za pośrednictwem portalu EPU.

Ponieważ w chwili obecnej kancelaria moja nie jest obciążona znacznym wpływem, uprzejmie powiadamiam iż jestem zainteresowany współpracą z Państwem, także w sprawach z poza rewiru Sądu Rejonowego w …, które kierowane mogą być do mnie w oparciu o art.8 Ustawy o komornikach sądowych i egzekucji.

Uprzejmie bowiem Państwa informuję, iż jestem uprawniony do przyjmowania spraw z wyboru (z poza rewiru).Jeżeli wyrażają Państwo chęć osobistego kontaktu ze mną, w tym spotkania w celu omówienia m.in. szczegółów dalszej współpracy, jestem gotowy do osobistego spotkania z Państwem i podaję mój numer telefonu komórkowego: …, bądź telefon kancelaryjny ….

z poważaniem

Chociaż… Zważywszy na zmianę w przepisach o której wspomniałem we wpisie Zielone światło dla spamerów, to przytoczony mail chyba spamem nie jest. Nasuwa się jednak pytanie, czy takie praktyki zabiegania o klientów nie stoją w sprzeczności z jakimś kodeksem etyki albo i przepisami które obowiązują komorników.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

10/03/2013

kategoria komornik

Komentarze do 'I kolejny spam reklamowy od komornika…'

Subscribe to comments with RSS

 1. Ja kiedys dostalem takiego maila od nowej kancelarii, i do tej pory ja polecam.

  Lech

  10 Mar 13 12:35

 2. Ten mail brzmi, jakby to boj hotelowy pisał a nie funkcjonariusz publiczny.

  Nie wydaje mi się, żeby taka forma zdobywania klientów przynosiła kancelarii splendor, nie wiem też, czy nie jest to sprzeczne z zakazem reklamy usług komorniczych.

  Z drugiej strony obowiązujący komorników zakaz reklam chyba nie jest słuszny do końca. Dziś znajomy poprosił mnie o polecenie komornika w Toruniu i miałem naprawdę dylemat. Wybrałem tych, co obwieszczenia o licytacji ruchomości wrzucają do internetu, smutne to, ale tak podstawową sprawę musiałem potraktować jako wyznacznik nowoczesności.
  W opisanym przypadku i dłużnik, i wierzyciel mieszkają w Toruniu, uznałem więc, że nie ma sensu kierować sprawy do komornika spoza rewiru. Słusznie?

  dino

  11 Mar 13 17:31

 3. Myślę, że słusznie.

  admin

  11 Mar 13 17:39

Skomentuj