Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wywiadowca – komornik sądowy

komentarze 2

Taki mail: Mam nakaz zaplaty z klauzula wykonalnosci na dłużnika zamieszkujacego w Krakowie. Kwota podstawowa to 17,100zl + odsetki za kazdy dzien zwloki za nieuregulowanie dlugu w terminie z umowy pozyczki od dnia 01.11.2012 na 1% dziennie od kwoty 15,600zl. Lacznie na dzien dzisiejszy jest to jakies 37,500zl. Wiem ze dluznik nie jest kolokwialnie mowiac splukany albowiem w przeciagu ostatniego miesiaca wzial samochod w leasing ( tylko nie wiem czy na siebie ) oraz jestem prawie przekonany ze ma jakies zrodla nie do konca legalnych dochodow. Wkazywac by na to mogl fakt iz normalnie utrzymuje sie on razem z rodzina ( koszty wynajmu domu itp – jedyny zywiciel rodziny ) a twierdzi ze nie ma zadnych dochodow. Dodatkowo wiem ze od pozyczki nie odprowadzil podatku. W momecie brania u mnie pozyczki umowa zostala spisana na adres z jego dowodu ktory byl jego miejscem zameldowania ( mieszkanie jego rodzicow ). Na tenze rowniez adres wysylana byla korespondencja sadowa ( nakaz zaplaty ) ktory zostal nieodebrany przez co uprawomocnil sie wyrok.

Niestety z tego co wiem po wzieciu pozyczki wymeldowal sie on z tegoz mieszkania. Chcialbym najpierw zlecic doglebny wywiad tejze osoby bez podejmowania jeszcze krokow windykacyjnych. Po takowym chcialbym wspolnie z Panstwem zadecydowac co najkorzystniej byloby robic dalej, oczywiscie caly proces lacznie z ewentualna windykacja komornicza chcialbym zlecic Panstwu. Prosilbym o wycene takiej uslugi. Zaznaczyc jednak musze iz dysponuje na ten moment bardzo skromnymi środkami albowiem pozyczka ktorej udzielilem miala byc tylko na niecale 2 miesiace ( miala byc bardzo szybko w ciagu 2 miesiecy splacana – minely 4 miesiace i nie zobaczylem nawet zlotowki ) a byly to prawie cale moje oszczednosci ktore mialy posluzyc rozwinieciu wlasnego biznesu przez co na dzien dzisiejszy zyje przyslowiowo od pierwszego do pierwszego.

A nie lepiej po prostu złożyć u komornika sądowego wniosek o wszczęcie egzekucji wraz z wnioskiem o poszukiwanie majątku na podstawie art. 797(1) k.p.c.? Będzie to Pana kosztować łącznie około 200 złotych i dowie się Pan, czy dłużnik ma samochód, nieruchomość, dochody, wierzytelności… No i oczywiście jeżeli okaże się że coś posiada, to komornik zajmie mu to aby wyegzekwować Pana należność. A jeżeli komornik nic nie znajdzie, to wtedy zleci Pan wywiadowni poszukiwanie majątku albo windykację dłużnika. Nieczęsto jest tak, że wywiadownia znajdzie mienie dłużnika którego komornik nie znalazł. Często nie mają oni zupełnie nic (w banku, w nieruchomości, w samochodzie..) na siebie i tylko zdecydowane czynności windykacyjne czasem wymuszają na nich „dobrowolną” zapłatę.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

09/03/2013

kategoria: komornik

Komentarze do 'Wywiadowca – komornik sądowy'

Subscribe to comments with RSS

  1. Mam dłużniczkę.która winna jest mi 10.800zł – jest wyrok sądowy. Sprawa była już u dwóch komorników,lecz jak do tej pory nic to nie dało. Mieszkam w Krakowie.

    Bolek

    10 Mar 14 18:53

  2. Zadziałajmy, proszę o kontakt na dane firmy podane na górze tej strony.

    admin

    10 Mar 14 20:02

Skomentuj