Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wpisałem do KRD uczestnika programu „Rzetelna Firma”

skomentuj

Jak w tytule a jest to program KRD. I nic, nie zapłacił, choć powiadomienie o wpisie otrzymał już ze cztery tygodnie temu. A logo „Rzetelna Firma” dalej wyświetla się na jego firmowej stronie; osoba niezorientowana w temacie zobaczy je i pomyśli że facet jest czysty jak łza czyli zero długów wpisanych do KRD.

Na tym logo jest co prawda napisane „kliknij i sprawdź” ale obstawiam, że przygniatająca większość osób zobaczywszy samo logo uzna, że wszystko jest OK i klikać nie będzie, bo przecież „jakby miał dług, to by mu logo zabrali”. Już musiałem na jednym forum objaśnić kiedyś komuś kto tak właśnie myślał. Dopiero bowiem po kliknięciu w logo pojawia się informacja:

Informujemy, iż firma

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe …

Poznań

NIP: …

przystąpiła do Programu Rzetelna Firma, jednak na chwilę obecną nie spełnia warunków uczestnictwa w programie.

W celu uzyskania wyjaśnień proszę skontaktować się z ww. firmą.

Czy ww. informacja wszystko wyjaśnia? Ależ oczywiście, że NIE. Ktoś niezorientowany może sobie pomyśleć, że firma ta na przykład nie przedłużyła umowy… A tekst „W celu uzyskania wyjaśnień proszę skontaktować się z ww. firmą.”  jest po prostu zajebisty… Dłużnik – właściciel z powodzeniem może wcisnąć pytającemu bajer jak wyżej o nieprzedłużeniu umowy z programem lub inny, nie przyznając się do tego, że ma dług.

Czy tylko mnie się wydaje, że zamiast cytowanego tekstu powinna być konkretna informacja: FIRMA JEST DŁUŻNIKIEM (i to bez klikania w logo)? No tak, ale wtedy KRD miałby mniej kasy, bo mniej uczestników w programie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

06/03/2013

kategoria rejestry długów

Skomentuj