Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Toczy się bezskuteczna egzekucja przeciwko spółce z o.o. która odwołuje od innego wyroku

komentarze 2

Proszę o rozważenie możliwości podjęcia się windykacji naszych należności z tytułu dostaw za towary od firmy: … Sp. z o.o. Należności zostały potwierdzone wystawionymi fakturami vat a brak ich zapłaty został zgłoszony do Sądu Gospodarczego w Toruniu, który wyrokiem z dnia 11-05-2012r w trybie upominawczym , nakazał zapłatę wraz z należnymi kosztami / nakaz w załączniku/ . Po uprawomocnieniu się nakazu, za pośrednictwem Kancelarii Prawnej … w Toruniu , która prowadzi dla nas stałą obsługę prawną , zgłosiliśmy się do właściwej z rejonizacją kancelarii komorniczej , ktorej działania do dnia dzisiejszego nie przyniosły żadnych rezultatów. W międzyczasie zgłosiliśmy do S.G. następne należności , który wyrokiem w dniu 15-05-2012 również w trybie upominawczym nakazał zapłatę / nakaz w załączniku/ Niestety od tego nakazu Firma … złożyła odwołanie , stosując oczywiście różnego rodzaju sztuczki prawne z wyłączeniem sędziego włącznie. W połowie lutego tego roku odbyła się ostatnia rozprawa , gdzie Sąd odrzucił wszystkie zastrzeżenia i uwagi pozwanego i wydał korzystny dla naszej firmy wyrok. Niestety do tej chwili nie mamy uprawomocnienia. Czysto po ludzku , znudziło sie nam czekanie na dalsze działania komornika czy przestrzeganie norm czasowych , zwłaszcza że … prowadzi działalność gospodarczą , wykonuje usługi montażu wykładzin , kupuje w innych firmach ten sam towar za który nam nie płaci. Myślę , że na wstępie tyle informacji wystarczy . Proszę o analizę i podjęcie decyzji.

Złą informacja jest oczywiście to, że komornik nie może wyegzekwować należności ale z drugiej strony odwołanie się od drugiego nakazu zapłaty sugeruje, że zarząd spółki obawia się skutecznej egzekucji, bo działalność faktycznie prowadzi. Może zatem trzeba by znaleźć nowe konto spółki albo jej wierzytelności (u kontrahentów) ewentualnie niekonwencjonalne działania windykacyjne mogą dać oczekiwany skutek.

Możliwe też, że zarząd obawia się odpowiedzialności subsydiarnej, czyli że gdy egzekucja przeciwko spółce zakończy się bezskutecznie, to wierzyciel pozwie członków zarządu o zapłatę.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

04/03/2013

kategoria spółka z o.o.

Komentarze do 'Toczy się bezskuteczna egzekucja przeciwko spółce z o.o. która odwołuje od innego wyroku'

Subscribe to comments with RSS

  1. Posiadam Wyrok Sądowy z 01.2013 roku opatrzony klauzulą wykonalności i Postanowienie Komornika Sądowego o umorzeniu postępowania wobec bezskutecznej egzekucji przeciwko Spółce z o.o. na kwotę 6658,76 PLN. / Spółka ta nie prowadzi już działalności. Co robić?

    Tadeusz

    29 Lip 16 09:54

  2. Pozew przeciwko członkom zarządu w takiej sytuacji jest bardzo prosty, może pan samodzielnie wnieść. Sądy wydają nakazy zapłaty w takich sprawach, czyli bez wyznaczania rozprawy. No, chyba że się Pan pomyli w pozwie.

    admin

    29 Lip 16 10:52

Skomentuj