Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Praca dłużnika na kierowniczym stanowisku

komentarze 2

Taki mail: Pożyczyłem koledze pieniądze – 9 tyś zawarliśmy umowę dnia 15.03.2012r. Pieniądze miał oddawać w ratach po 900 pln. Gdyby oddawał zgodnie z umową miał nie płacić żadnych odsetek. Natomiast zaległości zostały, zgodnie z umową, oprocentowane na 22% w skali roku. Niestety nie wpłacił żadnej raty. Monity telefoniczne i spotkania osobiste niczego nie przyniosły – jak będzie miał to odda. Ma pracę i stanowisko kierownicze ale nie jest w stanie oddać, tak twierdzi. Dłużnik mieszka w mieście Rzeszów. Nie chcę mieć z nim już żadnych kontaktów i chętnie pozbędę się tego długu. cała pożyczka miała być spłacona do 15.12.2012.

Może faktycznie jest to nieźle płatne stanowisko czyli z pensją znacznie przekraczającą stawkę minimalna która jest wolna od egzekucji. Tylko że dłużnik, może mieć już także inne zobowiązania (kredyty, pozabankowe pożyczki bez BIK…)  i pensję już zajętą przez komornika albo niebawem to nastąpi. Może też zwolnić się z pracy i rozpocząć zarobkowanie na czarno po to, aby komornik nie zabierał mu żadnych pieniędzy. Może też dogadać się z pracodawcą, aby ten zmniejszył mu do minimum pensję a resztę wypłacał mu „pod stołem” czyli nieudokumentowaną. No i może autentycznie stracić pracę.

Możliwe też, że dłużnik zmyśla o tym, że jest kierownikiem, ot chciał zaimponować przy piwku – dobrze czuje się w świecie iluzji a w rzeczywistości jest szeregowym pracownikiem z pensją minimalną lub niewiele wyższą. Zresztą, zapewne jest wiele stanowisk kierowniczych z których taką pożyczkę musiałbyś ściągać latami.

Kilka lat temu miałem w windykacji sprawę przeciwko wiceprezesowi. Klient wraz z dokumentami przesłał mi wizytówkę dłużnika, która to wizytówka robiła wrażenie prawie jak plik banknotów ściągniętych od dłużnika. Aliści okazało się, że pan prezes – dłużnik zarabia właśnie minimum ustawowe. Notabene, klient pożyczył mu pieniądze „na wizytówkę”, bez żadnego sprawdzania faktycznej wysokości dochodów, bez ustanawiania zabezpieczenia.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

02/03/2013

kategoria: dłużnicy

Komentarze do 'Praca dłużnika na kierowniczym stanowisku'

Subscribe to comments with RSS

 1. Firma z Rzeszowa udzieliła w maju 2013 r, pożyczki osobie fizycznej w kwocie 3500 zł.
  Do dzisiejszego dnia dłużnik nie zwrócił pożyczonej kwoty.
  W dniu 05.12.2013 osoba ta stawiła się w firmie, podpisała zobowiązanie że zabrała pożyczke w określonej kwocie i zobowiązuje się ją spłacic w 3
  ratach do 27.01.2014 w okeślonej kwocie, do 27.07.2014 r. w określonej kwocie i do 27.03.2014 w określonej kwocie.
  Wczoraj kontaktowałam sie z dłużnikiem telefonicznie, który oświadczył że nie ma pieniędzy i że ich nie zwróci w określonym terminie.
  Taka sytuaca powtarza sie już od maja 2013 roku, jest to potwierdzone wiadomościami sms.Za każym razem dłużnik określa termin spłaty a następnie go nie dotrzymuje.
  Czy jest jakaś skuteczna ścieżka odzyskania pożyczki?
  Jeżeli tak, to jaka jest wysokośc opłat i prowizji.

  paulina

  12 Mar 14 20:46

 2. Aby przedstawić konkretną ofertę – warunki finansowe, muszę jeszcze o kilka kwestii zapytać. Proszę o kontakt z nami: tel. 505 159 136, 32 291 99 75, windykacja@grabowski.biz.pl

  admin

  13 Mar 14 05:07

Skomentuj