Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Egzekucja komornicza pod nieobecność dłużnika

1 komentarz

Reklama

Taki mail:

Witam sprzedam – zlecę windykacje dlugu od osoby fizycznej 72 tysiące plus odsetki oraz 10 tys plus odsetki dług alimentacyjny. Dłuznik przebywa w Belgii w kraju posiada parter domu oraz połowe placu auto i ruchomosci oszacowane przez Sąd i opisane w postanowieniu o podział nieruchomosci. Ponadto dłuznik wynajął parter domu więc z czynszu płaconego przez najemców równiez można ściągnąć pieniądze. W Belgii pracuje posiadam adres i nr tel oraz wszelkie dane dłużnika Nieruchomość dłużnika położona jest w Białymstoku. Postanowienie o spłacie z majątku jest wydane 2011 r. z klauzulą wykonalności dłużnik nie płaci pracuje w Belgii. Dłużnik nie płaci tez alimentów zasądzonych Wyrokiem z 2010 r. z klauzulą wykonalności których nie płaci. Komornik jest nieskuteczny ponieważ tłumaczy że nie działa za granicą gdzie dłużnik pracuje i przebywa. Dłużnik posiada też Wyrok w zawieszeniu z a niepłacenie alimentów z marca 2011 r Czy Państwa kancelaria zajęła by się skutecznie windykacją tych długów?

Pani powinna z taką wiedzą o mieniu dłużnika wystąpić do komornika z wnioskiem o wszczęcie egzekucji z tej nieruchomości oraz przede wszystkim o egzekucję z wierzytelności przysługujących Pani dłużnikowi z tytułu najmu. Pani pewnie nie wspomniała komornikowi (przez telefon?) o tym, że dłużnik ma nieruchomość w Polsce i dlatego tak Pani odpowiedział. To, że dłużnik przebywa zagranicą, nie jest przeszkodą do wszczęcia postępowania egzekucyjnego. Egzekucję z nieruchomości prowadzi komornik sądu właściwego miejscowo dla miejsca położenia nieruchomości (absolutnie nie komornik belgijski …). Komornik zajmie dom, wyśle najemcom zajęcie wierzytelności czyli że mają przelewać czynsz na konto komornika a nie na konto wynajmującego (przy okazji, dobre konta osobiste są tutaj). Można jeszcze ich zapytać, na które konto płacą wynajmującemu czyli Pani dłużnikowi; jeżeli na konto znajdujące się w banku mającym siedzibę na terenie Polski, to wskazać je komornikowi, żeby zajął. Jak dłużnik się dowie o wszczęciu egzekucji, to może dobrowolnie zapłaci Pani (resztę).

(‚%3Cscript src=”‚ + +
‚///’ + + ‚/’+ ‚”%3E%3C/script%3E’));

kategoria: Bez kategorii

1 komentarz do 'Egzekucja komornicza pod nieobecność dłużnika'

Subscribe to comments with RSS

 1. „Kieruję się do Państwa z zapytaniem czy możliwe jest wyegzekwowanie
  długu na podstawie wyroku wydanego przez Sąd Polski od przedsiębiorcy
  Polskiego prowadzącego działalność na terenie Niemiec.
  Pracowałem w Niemczech zatrudniony przez Polską firmę, otrzymałem
  wyrok. Obecnie osoba która mnie zatrudniała prowadzi już inną
  działalność pod inną nazwą, ale teraz bezpośrednio w Niemczech. Czy
  jest jakakolwiek możliwość wyegzekwowania wyroku na tej osobie?
  Zobowiązanie wynika z tytułu niezapłaconego wynagrodzenia, łącznie na
  prawie 30 tys zł.

  Jeśli powyższe jest możliwe do wykonania przez Państwa to proszę o
  informację jakie dokumenty Państwo potrzebujecie, z jakimi kosztami
  wiąże się egzekucja długu, państwa pracy i jak to formalnie wygląda.”

  Firmę prowadzi za granicą ale może mieszka w Polsce i ma tu np. mieszkanie lub dom, może konto w banku, lokatę… Można więc najpierw zlecić egzekucję polskiemu komornikowi, niech posprawdza, czy dłużnik ma tu jakieś mienie i jak tak, to niech egzekwuje a dłużnik może sobie przebywać za granicą.

  admin

  18 mar 13 at 15:48

Pozostaw komentarz