Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Trudny dłużnik. Windykacja karna, plakaty…

komentarze 2

Pytanie: Pisze z Lublina gdzie mieszkam. Po zapoznaiu sie z informacjami zawartymi na Waszej stronie internetowej zdecydowałem sie zwrocic do Panstwa o pomoc. Na poczatku chcialem zaznaczyc, ze kwota o ktora sie rozchodzi wynosi 4000 PLN jednak po naliczeniu odsetek przez komornika wynosi ona ok 7500 PLN. Nie mniej jednak pozwole sobie przedstawic sytuacje. Wszystko zaczelo sie w czerwcu 2003 r. Atrakcyjne ogloszenie w telegazecie na sprzedaz samochodu. Samochod mial byc sprowadzony zza granicy. Oferta byla kuszaca. Sprzedawca p. … (jak sie pozniej okazalo oszust) poprosil o zaliczke. Zostala spisana umowa na pobranie zaliczki w kwocie 4000 PLN na ten cel wziąłem kredyt w banku. Minely tygodnie i nie bylo ani samochodu ani pieniedzy. Zostala zalozona sprawa z powodztwa cywilnego i Sad w …. 17.06.2005 wydal nakaz zaplaty. Jak sie mozna bylo spodziewac nie znalazlo sie to z odzewem wiec sprawa zostala przekazana do komornika. Komornik po zapoznaniu sie ze sprawa w 20.07.2007r umorzyl postepowanie i oswiadczyl ze wierzyciel nie wskazal wierzytelnosci, z ktorych naleznosc mialaby byc sciagnieta, dluznik prowadzi mala myjnie reczna z ktorej dochod jest bardzo maly, malzonka oszusta nigdzie nie pracuje, wychowuja dwojke dzieci i mieszkaja w domu matki. W miedzy czasie moj ojciec dostal wezwanie do … gdzie swiadczyl przeciwko p. …. jak sie pozniej dowiedzial oprocz niego bylo jeszcze ok 14 (czternastu) oszukanych przez tego pana osob ( wychodzac z sadu rozmawial z Pania z … ktora zostala oszukana na 7000 PLN). I na tym sie skonczylo, ojciec poddal sie nie widzac juz nadziei. Zdajac sobie sprawe ze przedstawiona sytuacja we wszystkich aspektach przypomina sprawe opisywana przez Panstwa jako „bardzo trudna” oraz ze wszystko dzialo sie 10 lat temu prosze jednak o pomoc w rozwiazaniu tej sprawy. Chcialbym aby z Panstwa pomoca sprawiedliwosci stalo sie zadość.

Odpowiedź: I co, za tylu oszukanych sąd go nie skazał na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu, z obowiązkiem naprawienia szkody? Jak chodzi o niski dochód z myjni to niski może być tylko na papierze, gro obrotów dłużnik może nie księgować i pieniądze ma tym bardziej że oszukał kilkanaście osób. Trzeba by mu może „reklamę” firmy zrobić na plakatach czyli że właścicielem jest ten dłużnik i oszust, a najpierw zapowiedzieć mu taka kampanię reklamową. Takie upublicznianie to tylko jeden ze sposobów za pomocą których odzyskuje się pieniądze od takich „niewypłacalnych”.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 4]

21/02/2013

kategoria windykacja

Komentarze do 'Trudny dłużnik. Windykacja karna, plakaty…'

Subscribe to comments with RSS

  1. Chodzi o windykację kwoty około 60 tys. z czego kwota pożyczki to 36.200 zł. Jest wyrok sądu, było już prowadzone jedno postępowanie komornicze, teraz trwa drugie ale szanse są marne. Pożyczka udzielona koledze na podstawie spisanej umowy. Proszę o informacje czy podejmujecie się Państwo takich spraw, jak wyglądają koszty/opłaty?

    Teresa

    2 Sie 16 07:26

  2. Proszę się zwrócić do firmy windykacyjnej, ja już takowej nie prowadzę.

    admin

    2 Sie 16 10:19

Skomentuj