Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Złote zęby dłużnej nieboszczki

komentarze 2

Taki mail: Mam nietypową sprawę gdyż pozyczyłam w 2010r 2 razy po 10 000 zł (raze 20 000 zl ) osobie której wydawało mi się że ja znam , ale ta osoba zmarła w 2011r i pozostawila po sobie duzo dlugów bankowych i nie tylko. Trojka jej dzieci zrzekla się spadku. Ja na te pożyczone pieniadze mam umowy i weksel ale weksel nie jest poreczony przez zadne z dzieci. Zalozylam niedawno sprawe w sadzie o stwierdzenie nabycia spadku licząc na to ze może wnuczki tego spadku się nie zrzekly. Sprawa nie jest jeszcze zakonczona bo sedzia kazal mi ustalic adresy zamieszkania kilku wnuczek zmarlej. Okazalo się ze zmarla dluzniczka wczesniej sporządziła u notariusza testament w którym wszystko zapisala swojej corce. Ta corka na sprawie spadkowej oświadczyła ze nic nie wiedziała o testamencie (choc wg mnie to wiedziała bo wszedzie z matka chodzila i u tego notariusza tez była choc w testamencie nic nie pisze ze to było w jej obecności ) i dlatego zrzekla się spadku po śmierci matki. Sadze ze teraz tak mówi żeby to jej zrzeczenie się spadku było ważniejsze od testamentu. Czy widzicie Panstwo tutaj możliwość odzyskania tych pieniędzy? Czy moglibyście mi pomoc w tej sprawie?

Osoba ujęta w testamencie przecież też ma prawo nie przyjąć spadku a zatem pozostaje Ci tylko nocą sprawdzić, czy dłużniczka nie ma aby złotych zębów. 🙂 Tylko załóż sobie przedtem maskę przeciwgazową.To oczywiście żart, „z ostrożności procesowej” informuję wszem i wobec że bycie hieną cmentarną jest karalne i to nawet gdy jesteś wierzycielem zakopanej. W tym momencie jednak zadałem sobie pytanie, czy wierzyciel zmarłej, dowiedziawszy się że ta ma w głowie np. platynowa płytkę albo złote zęby, nie może prawnie doprowadzić do wyjęcia tych przedmiotów i zlicytowania ich? Musiałby się chyba prawnik wypowiedzieć. Moim prawnikom nie będę zawracał głowy tym pytaniem, bo może któryś przeczytać to pytanie jedząc.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

30/01/2013

kategoria: spadek

Komentarze do 'Złote zęby dłużnej nieboszczki'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Złote zęby dłużnej nieboszczki'.

  1. Czyli mówiąc krótko w takiej sytuacji nie ma możliwości odzyskania długu? W sumie to wcale się nie dziwię córce, że zrzekła się testamentu skoro jej matka pozostawiła niemal same długi więc nie byłoby to dla niej w ogóle opłacalne. Z drugiej strony komornik pewnie zacznie sprzedawać to, co pozostawiła starsza pani i będzie spłacał wszystkie długi, nieprawdaż? Chyba, że długów jest znacznie więcej wtedy kto to wie…

    pożyczka znajomemu

    31 Sty 13 09:21

  2. Komornik nie poprowadzi egzekucji przeciwko zmarłej osobie.

    admin

    31 Sty 13 10:39

Skomentuj