Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Sprzedaż długów byłych przedsiębiorców

komentarze 2

Taki mail: Posiadam  wierzytelności nie przedawnione, nie wymagalne i bezsporne od osób będących w przeszłości podmiotami gospodarczymi, a w/g mojej obecnej wiedzy jeden z całą pewnością prowadzi nadal działalność. Powstały one w związku z moimi prywatnymi pożyczkami dla tych osób. Wierzytelności są stwierdzone albo prywatną umową pożyczki, notarialną umową pożyczki z klauzulą o dobrowolnym poddaniu się egzekucji, jak również wekslami in blanco bez protestu. Interesuje mnie we wszystkich przypadkach tylko cesja tych wierzytelności. Kwoty bez odsetek wynoszą: najmniejsza- 4 tys. zł, dalej 10 tys. zł., 15 tys.zł., 20 tys. zł.itp.

Tylko w jednej sprawie ( dłużnik prowadził działalność gospodarczą, może teraz prowadzić gdzie indziej lub pracować) było składane zawiadomienie do właściwej Prokuratury o dokonaniu oszustwa i  zamiarze wyłudzenia zakończone zwyczajowo umorzeniem z uzasadnieniem, iż jest to sprawa cywilna. Wierzytelność tego dłużnika jest stwierdzona prywatnymi umowami pożyczki na kwoty 4 tys. zł., 20 tys. zł. oraz wekslem in blanco bez protestu na kwotę 10 tys. zł. I te wierzytelności chcę w pierwszej kolejności sprzedać.

W pozostałych sprawach nie toczyły się żadne postępowania ani sądowe, ani prokuratorskie ( wierzytelności są stwierdzone notarialną umową pożyczki z klauzulą z art. 777 kpc z pokwitowaniem otrzymanej kwoty oraz samymi wekslami in blanco bez protestu). Miejscem działalności i zamieszkania dłużników był i jest Koszalin. Ponadto, informuję, iż w w/w sprawach nigdy nie były składane żądania do postępowania elektronicznego w e-sądzie w Lublinie, nie ma sądowych tytułów wykonawczych, ani wszczętych egzekucji.

Prowadzimy windykację wierzytelności, nie skupujemy ich. Zwłaszcza w przypadku wierzytelności stwierdzonych klauzulą dobrowolnego poddania się egzekucji, sugerowałbym pani wystąpić do sądu o nadania klauzuli wykonalności (dłużnik nie dowie się o tym) i niespodzianie dlań skierować do komornika wniosek o wszczęcie egzekucji. I dopiero w przypadku bezskutecznej egzekucji szukać nabywców na te wierzytelności. Nie wydaje mi się, aby ktoś zaoferował aktualnie lepszą cenę niż po bezskutecznej egzekucji, nie znając sytuacji finansowej dłużnika. Fakt iż (jak rozumiem) niemal; wszyscy zakończyli już prowadzenie działalności gospodarczej, jest złym zwiastunem jak chodzi o możliwość egzekwowania takich należności w postępowaniu egzekucyjnym. Oczywiście można jeszcze stosować metody niekonwencjonalne, ale to poniekąd loteria jak chodzi o skuteczność tychże. Konkludując, podmiot który będzie gotów nabyć takie wierzytelności z myślą o egzekwowaniu ich standardowymi – prawnymi metodami, zapewne nie zaproponuje Pani satysfakcjonujących warunków kupna.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

28/01/2013

Komentarze do 'Sprzedaż długów byłych przedsiębiorców'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Sprzedaż długów byłych przedsiębiorców'.

 1. Chcę odzyskac dług z umowy cywilno-prawnej (rok 2009)
  w wysokoci ponad 200 tys. PLN. Interesuje mnie wyłącznie skuteczna współpraca na zasadzie prowizji od odzyskanej należności (wysokość prowizji negocjowalna w dużym zakresie) lub odsprzedaży / licytacji długu.

  Posiadam umowę i weksel inblanco. Dłużnik zameldowany jest w Koszalinie. Proszę o kontakt jeśli Państwo podejmą się sprawy,

  Jakub P.

  10 Mar 14 06:16

 2. Nie podał Pan danych do kontaktu, proszę skontaktować się z nami na dane podane na górze bloga.

  admin

  10 Mar 14 06:41

Skomentuj