Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dziwne (nie)wyjawienie majątku

skomentuj

Taki mail: Mam do odzyskania 300 tys / należność główna +odsetki/ Dłużnik teoretycznie nie posiada nic mając wszystko. Majątek ma , który ukrywa, komornik nic nie zdziałał – postępowanie umorzył. Dłużnik skorumpowany , z układami w swoim środowisku. Wszelkie sposoby prawne wyczerpałam- proszę o pomoc .

Zapytałem z jakiego tytułu ten dług i kto jest dłużnikiem (czy aby nie jakiś nasz klient) i odpowiedź:

Miejsce zamieszkania dłużników to Bartoszyce – nazywają się…. Dług wynika z umowy pożyczki zakończonej ugodą sądowa i bezskutecznym działaniem komornika. W sprawie o ujawnienie majątku przyznali się do posiadania majątku o wysokości ponad pół miliona zł a który to majątek ukrywają. Należność główna to kwota 254 tys. zł.

Podczas wyjawienia majątku dłużnik ma obowiązek wymienić składniki tegoż majątku i wskazać, gdzie się znajduje… Skoro już przyznali się do tego że majątek mają (dłużnicy często kłamią przed sądem twierdząc że nic nie posiadają) to należało od nich wyegzekwować wskazanie, gdzie ten majątek jest i co to jest za majątek.  Niezależnie od powyższego (do tej kwestii można by powrócić), sprawą możemy się zająć, może być ciekawie…

P.S. A klientka w odpowiedzi na moje pouczenie:

Ani mnie ani w trakcie sprawy tego się nie udało. Dłużnicy nie chcieli powiedzieć gdzie na prawdę maja. Powiedzieli, ze w domu- z chwila uruchamiania komornika zmieniali zdanie , ze maja ukryty i tego nie wyjawia. Żaden sędzia ani Prokurator nawet nie chciał się dowiedzieć dlaczego tak mówią.

kategoria: majątek

Skomentuj