Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Termin zapłaty a zlecenie windykacji

komentarze 2

Taki mail: Chciałbym dowiedzieć się, po upływie ilu dni/tygodni można zlecić egzekucję długów za pośrednictwem Wasze firmy? W moim przypadku termin wpłaty pierwszej raty upłynął 1 kwietnia 2012. Kwota pierwszej raty wynosi 1500 PLN. Termin spłaty drugiej i ostatniej raty minie 1 czerwca 2012. Druga rata wyniesie 21635 PLN. Pożyczkobiorca na dzień dzisiejszy nie wykazuje chęci spłaty długu.

Zlecenie windykacji może zostać złożone nawet już jeden dzień po upłynięciu terminu zapłaty raty. Jeżeli w umowie strony nie ustaliły, że brak zapłaty pierwszej raty pożyczki skutkuje postawieniem w stan wymagalności całej pożyczki, to można dochodzić zapłaty tylko tych rat których termin zapłaty już minął. Przy okazji, stosunkowo tanie kredyty gotówkowe polecamy tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

19/01/2013

kategoria windykacja

Komentarze do 'Termin zapłaty a zlecenie windykacji'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Termin zapłaty a zlecenie windykacji'.

 1. Nigdy wcześniej nie korzystałem z usług firmy windykacyjnej ale niestety przyszła i na to chwila.
  Jestem „w posiadaniu” dwóch długów na dwie różne spółki.
  Jedna jest z tytułu dostawy towarów na Kawiarnii dzialajacej w formie sp. z o.o. a naleznosc z faktur , ktorych termin płatności upłynął w połowie sierpnia oraz na koniec sierpnia 2013 roku na laczna kwote ok. 1350zl brutto. Nie odpowiadaja ani nie odbieraja wezwania do zaplaty.
  Druga naleznosc jest relatywnie swieza poniewaz minelo 31 dni od terminu zaplaty na kwote 497zl dla kawiarni z Torunia dzialajacej na podstawie dzialalnosci gospodarczej. rowniez urwal się kontakt z właścicielem.

  W pierwszym przypadku posiadam dwie podpisane faktury, a w drugim przypadku, towar został wysłany kurierem, jednakże posiadam list przewozowy oraz internetowe poświadczenie odbioru.

  Czy mogę się do Państwa zgłosić z taką sprawą?
  Bardzo bym prosił o przedstawienie po krótce warunków oraz kosztów takiej operacji.

  nowy tu

  9 Mar 14 09:35

 2. Przykro mi, ale to za niskie kwoty aby nam opłacała się windykacja. Min. 3 tys. zł. od jednego dłużnika musi być.

  admin

  9 Mar 14 09:50

Skomentuj