Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnik z wyrokiem za wyłudzenie i windykacja

komentarze 2

Taki mail: Mam dłużnika od którego przysługuje mi należność w wysokości 2500 zł. Poniżej kilka informacji a w załączniku fragmenty otrzymanego właśnie z sądu wyroku. Dłużnik …, (adres zamieszkania: ul….) działając z góry powziętym zamiarem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, zawarła ze mną umowę dotyczącą organizacji wyjazdu turystycznego do Chorwacji, wprowadzając mnie w błąd co do możliwości wywiązania się z umowy, w wyniku czego doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie łącznej 2500 zł. Działalność była wykonywana pod firmą …, natomiast w tej chwili działalność tego biura jest wstrzymana. Dłużnik jest więc osobą fizyczną. Uzasadnienie i szczegóły znajdują się w załączonym wyroku. W tej sprawie jest wielu poszkodowanych (wierzycieli) dlatego przesyłam fragmenty wyroku nas dotyczące. W razie potrzeby prześlę cały wyrok.

W takiej sprawie jak ta można raczej przyjąć, że dłużnik nie posiada formalnie i jawnie żadnego majątku na siebie, więc egzekucja komornicza zapewne nie przyniosłaby żadnego wymiernego efektu. Natomiast nieoficjalnie takie osoby zwykle majątek posiadają, albo przepisany na kogoś bliskiego albo sprytnie ukryty. Dlatego w takich przypadkach windykacja sprowadza się do bezpośrednich i pośrednich nacisków na dłużnika w celu przymuszenia go do dobrowolnej zapłaty. Są to niekonwencjonalne działania ale zgodne z prawem w naszym przypadku.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

19/01/2013

kategoria: wyłudzenie

Komentarze do 'Dłużnik z wyrokiem za wyłudzenie i windykacja'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dłużnik z wyrokiem za wyłudzenie i windykacja'.

  1. Posiadam prawomocny wyrok Sądu z klauzurą wykonalności na kwotę ponad 24.000 zł (wraz z odsetkami). Wyrok z 2012 roku. Poszukuję KONKRETNEJ windykacji, która nie zakończy się na wysyłaniu tylko wezwań do dłużnika. Dłużnik jest z rejonu woj. Podkarpackiego (Rzeszów) Jest bardzo przebiegły, dotychczasowe firmy windykacyjne okazały się bezskuteczne, zwykłe wezwania nie robią na nim wrażenia, działa z pełną premedytacją, obecnie nie posiada żadnego majątku, skutecznie przekazuje wszystko rodzinie która stoją za nim murem, utrzymując że nie mają z nim kontaktu. Stąd poszukuję firmy która zna się na swojej pracy, działa stanowczo i której zależy na osiągnięciu celu, która nie patyczkuje się z takimi dłużnikami. Oferuję dobre warunki współpracy.

    Nina

    8 Mar 14 05:21

  2. Prosimy o kontakt telefoniczny 505 159 136 tudzież na maila windykacja@grabowski.biz.pl prowadziliśmy i prowadzimy wiele tego typu spraw.

    admin

    8 Mar 14 08:05

Skomentuj