Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy bać się firmy windykacyjnej?

komentarze 2

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć to, że firmy windykacyjne nie mają ani uprawnień komorniczych, ani policyjnych ani żadnych innych uprawnień oprócz tych, które mają ich klienci jako wierzyciele zlecający firmom windykacyjnym odzyskanie należności. Dłużnicy powinni znać swoje prawa oraz wiedzieć co może a czego nie może firma windykacyjna, windykatorzy. Ten blog czy raczej poradnik został założony miedzy innymi właśnie po to, abyście praktycznie dowiedzieli się o Waszych prawach i jak z nich korzystać.

Postarajcie się podchodzić do wierzycieli i do firm windykacyjnych bez emocji, obiektywnie. Zrozumcie też wierzyciela – on chce wyegzekwować przysługująca mu wierzytelność i ma prawo do tych pieniędzy, do jego własności, bywa że ciężko wypracowanej. Firma windykacyjna ma zaś prawo działać w jego imieniu jako pełnomocnik albo (gdy zlecenie windykacji zostaje uruchomione na podstawie cesji) jako wierzyciel. Firmy windykacyjne mogą legalnie działać, prawo tego nie zabrania. Nie mogą jednak działać bezprawnie, to jasne. Nie zawsze też windykacja dotyczy bezspornej należności. Jeżeli masz obiekcje, Twoim zdaniem dług nie istnieje bądź jest niższy od kwoty jakiej żądają od Ciebie, to nie bój się przeciwstawić tylko dlatego, ze jakaś firma windykacyjna zajęła się sprawa.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 4.3]

19/01/2013

kategoria windykacja

Komentarze do 'Czy bać się firmy windykacyjnej?'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Czy bać się firmy windykacyjnej?'.

  1. Witam. Interesuje nas ze strony Grabowski Inkasso windykacja przedsiębiorstw na terenie całej Polski. Są to zwykle spółki z o.o., akcyjne, rzadko przedsiębiorstwa jednoosobowe. Obecnie jest to około 30 przedsiębiorstw, czy są Państwo zainteresowani? Sprawy na etapie przedasadowym jak i po wyrokach i bezskutecznej egzekucji komorniczej.

    Robik

    9 Mar 14 14:25

  2. Oczywiście, jesteśmy wstępnie zainteresowani, prosimy o przesłanie wykazu spraw (dłużnik – kwota – etap) do nas na windykacja@grabowski.biz.pl to w odpowiedzi ofertę prześlemy.

    admin

    9 Mar 14 14:31

Skomentuj