Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Szlachetne

skomentuj

Taki mail: Zwracam się do Państwa z pytaniem, czy byliby Państwo zainteresowani udzieleniem mi pomocy w odzyskaniu należności lub odkupieniem następującej wierzytelności:

Jestem osobą poszkodowaną przez firmę … z … zajmującą się handlem metalami szlachetnymi. Zamówiłem (przez sklep internetowy …) i opłaciłem w maju 2012 roku 3 uncje złota w 5-cio dniowym terminie dostawy (kwota zamówienia: 16428 zł). Zamówienie nie zostało zrealizowane. Po wielu próbach kontaktu w czerwcu 2012 zawarłem z właścicielem firmy … mailem ugodę: dostawa jednej uncji w lipcu, dwóch pozostałych w październiku, odsetki 14.4% w stosunku rocznym od przetrzymywanego kapitału miały być wypłacane co miesiąc. Pierwszą uncję otrzymałem rzeczywiście w lipcu, podobnie część odsetek była w kilku transzach wypłacona. Wypłata odsetek urwała się w październiku 2012, ostatnich dwóch uncji także nie otrzymałem.

Po kolejnych monitach mailowych i telefonicznych w listopadzie 2012 … zaproponowała mi kolejną ugodę, na którą zgodziłem się (również mailem): zwroty pozostałego kapitału w ratach po min. 500 zł co dwa tygodnie, spłacenie całości do maja 2013 i spłacenie odsetek od przetrzymywanego kapitału do lipca 2013. Otrzymałem od tej pory kilka rat kapitału, na skutek czego dług podstawowy firmy … (nie licząc uzgodnionych w ugodzie odsetek) zmniejszył się wobec mnie do 8500 zł. Ostatnią ratę (500zł) otrzymałem (opóźnioną o tydzień) 24 grudnia 2012. Kolejnej raty już nie otrzymałem i nie jestem w stanie skontaktować się z p. … (nie odpowiada na miale, nie odbiera telefonu), a forum stworzone przez niego dla poszkodowanych klientów (…) przestało działać. Według moich wyliczeń całkowita kwota zobowiązania firmy … wobec mnie na dzień dzisiejszy (16.01.2013) wynosi (razem z wynikającymi z ugody odsetkami) 9057,76 zł.

Dokumenty, które posiadam to bankowe potwierdzenie wykonania przelewu oraz maile wymieniane z firmą … (potwierdzenie zamówienia ze sklepu internetowego i późniejsza korespondencja). Nie zgłaszałem do tej pory sprawy do prokuratury, ani nie występowałem z pozwem do sądu. Czy byliby Państwo zainteresowani udzieleniem mi pomocy w odzyskaniu należności lub odkupieniem wierzytelności? Jeśli tak, to jak orientacyjnie kształtowałyby się koszty Państwa pomocy (koszty stałe czy prowizja od odzyskanej kwoty?) / kwota oferowana w wypadku odkupienia?

Mnie to wygląda tak, jakby firma miała faktycznie problemy finansowe. Nie wydaje mi się też aby prokurator przedstawił im zarzut, bo są oznaki „woli spłaty”. Z drugiej jednak strony, jakbym sam miał oszukać klientów, to też wybrałbym taki, jak opisany przez Pana „model” czyli trochę każdemu oddaję i spisuję ugody i zakładam forum dla wierzycieli. 😉 a nie na chama każdego klienta na całość wypie…dolić.

Styczeń 18th, 2013 at 11:29 am

kategoria: zadłużenie

Skomentuj