Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pusta przesyłka

1 komentarz

Taki mail: Znalazłem w internecie Państwa firmę. Chciałbym się poradzić co można zrobić w moim przypadku. Otóż mój problem wygląda następująco. W listopadzie znalazłem na pewnym forum ogłoszenie pośrednictwa w sprzedaży telefonów komórkowych. Sprzedaż miała polegać na tym, że ja, jako pośrednik miałem znaleźć kupujących na telefony (były to Apple iPhone 5), kupujący miał do mnie wpłacić pieniądze, po czym ja odejmuję z tego opłaty jakimi zostałem obciążony przez serwis aukcyjny oraz procent od sprzedaży. Następnie resztę miałem przekazywać do tej osoby, która posiadała te telefony i po otrzymaniu telefon miał zostać wysłany bezpośrednio do klienta (adres podawałem przy przekazywaniu pieniędzy). Problemem w tym jest to, że ta osoba prawdopodobnie zamieszkuje aktualnie w Anglii. W celu mojego bezpieczeństwa transakcji przesłał mi swój skan dowodu osobistego na maila, oraz aktualny adres w Anglii. Oficjalnych umów nie zdążyliśmy sporządzić, jednak miało to nastąpić kiedy ta osoba dowie się szczegółów jak to dokładnie zrobić, aby w późniejszym terminie nie było problemów… W międzyczasie zgodziliśmy się na pierwszą transakcję. I po wystawieniu przeze mnie pierwszej aukcji trafili się pierwsi kupujący.

Oboje wpłacili pieniądze i ja zrobiłem tak, jak to miało wyglądać. Osoba ta, która miała wysłać telefony, nadała przesyłki, przesłała mi numery przesyłek. Na bodajże następny dzień, jeden z kupujących wpłacił mi zaliczkę na kolejne sztuki telefonów. Przekazałem je również mojemu wtedy „wspólnikowi”… Na następny dzień słuch po nim zaginął do dnia dzisiejszego. I zostałem z niczym… A kupujący domagają się zwrotu pieniędzy, gdyż przesyłki które zostały nadane okazały się pustymi w środku. Czy jesteście Państwo w stanie przyjąć zlecenie? Dodam, że w grę wchodzi dokładnie 8150 zł (łącznie z opłatami allegro, które zostały naliczone za sprzedane sztuki). Na życzenie jestem w stanie udostępnić wszystkie potrzebne informacje pomocne w dotarciu do w/w delikwenta, łącznie z nagłówkami maili, które wysyłał do mnie (jest w nich podane prawdopodobnie jego IP, dzięki któremu można go namierzyć).

A jest w stanie udowodnić tamten (rzekomo) oszukany, że przesyłki faktycznie były puste? 😉 Wierzę, że były puste skoro o tym z Anglii słuch zaginął, jednak na Twoim miejscu stawiałbym się i żądał dowodu. Jeśli przesyłkę otworzył w obecności kuriera (pracownika poczty) to pewnie spisali protokół, ale jeśli otworzył ją dopiero w zaciszu domowym, to facet może mieć problem, tak myślę. Znaczy się, problem już i tak ma. 🙂 ale teraz jeszcze może mieć problem z udowodnieniem tego, że przesyłki były puste. O, na przykład w zeszłym tygodniu zamówiłem do domu tonery do drukarki i we wtorek kurier przywiózł je. Zapłaciłem i zaniosłem do domu i dopiero tam otworzyłem. Wszystko było OK ale jakby nie było to miałbym problem z udowodnieniem tego, że nie było.

Oskarżenie o współudział w oszustwie z pewnością nie grozi Ci ale (jak facet wykaże że przesyłki były poste) może zwrócić się do Ciebie o zwrot pieniędzy, bo to z Tobą dokonał transakcji (zawarł umowę) i nie obchodzi go, że nawalił ten z Anglii.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

18/01/2013

kategoria: wyłudzenie

1 komentarz do 'Pusta przesyłka'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Pusta przesyłka'.

  1. Witam.

    Tropię właśnie taką łachudrę z Angli
    poproszę o kontakt na maila artur.szejna@gmail.com

    Anonim

    15 Mar 13 17:40

Skomentuj