Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Hipoteka bez hipoteki

komentarze 2

Taki mail: W zeszłym roku pożyczyłam pieniądze. Były to umowy pisemne. Część pieniędzy zostały pożyczone przy notariuszu a gwarancją miała być nieruchomość. Kiedy termin spłaty minął zgłosiłam sprawę do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa ponieważ hipoteka okazała się obciążona(jak poradził mi adwokat). Niestety wniosek odrzucono. W związku z tym mam pytanie czy firma Państwa zajęłaby się moją sprawą i pomogła odzyskać pieniądze?

Z treści maila wnioskuję, że owa rzekoma gwarancja nieruchomością została spisana na kartce papieru w stylu „Zabezpieczeniem pożyczki (pożyczkę hipoteczną warto wybrać tutaj, tak na marginesie) jest nieruchomość pożyczkobiorcy o nr KW…” A może nawet KW (księga wieczysta) nie była podana tylko sam adres nieruchomości? Nie ważne, bo bez wpisu hipoteki w księdze wieczystej nieruchomości taka „gwarancja” na kartce papieru jest nieważna.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

18/01/2013

kategoria: hipoteka

Komentarze do 'Hipoteka bez hipoteki'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Hipoteka bez hipoteki'.

  1. Niebawem podpiszę umowę przedwstępną kupna-sprzedaży działki, ja będę stroną kupującą i będę musiała wpłacić zaliczkę. Słyszałam że w niektórych przypadkach jeżeli sprzedający nie wywiąże się z takiej umowy to kupujący może żądać dwukrotności wpłaconej sumy. Jak należy sporządzić umowę przedwstępną, jaką treść wpisać aby w przypadku wycofania się kupującego móc dochodzić w windykacji dwukrotności wpłaconej kwoty zaliczki?

    Sabina

    26 Gru 14 19:48

  2. Jeżeli chce Pani zastrzec sobie prawo do zwrócenia Pani dwukrotności wpłaconej kwoty w przypadku niezawarcia umowy przyrzeczonej z winy sprzedającego, to w umowie przedwstępnej sprzedaży powinno być napisane że wpłaca Pani nie zaliczkę ale zadatek; należy operować w umowie terminem „zadatek”. Tylko tyle i wystarczy aby móc skutecznie dochodzić zwrotu kwoty dwa razy wyższej niż wpłacona w formie zadatku. Jeżeli natomiast w umowie przedwstępnej będzie mowa o zaliczce (a nie o zadatku) wówczas będzie Pani mogła domagać się tylko tej kwoty którą Pani wpłaciła.

    admin

    26 Gru 14 19:58

Skomentuj