Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Egzekucja z ruchomości i z nieruchomości, w praktyce

skomentuj

Taki mail: W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przesyłam wstępne informacje dot. dłużnika – p. …:

– wskutek nierzetelności i nieuczciwości dostawcy zostaliśmy zmuszeni do realizacji jego weksla, wystawionego jako zabezpieczenie współpracy handlowej.

… sierpnia 2012 roku Sąd okręgowy w Szczecinie wydał nakaz zapłaty.

16.09.2011 r. złożyliśmy wniosek o zabezpieczenie do Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w …, po czym po nadaniu klauzuli wykonalności przez szczeciński Sąd została uruchomiona egzekucja komornicza (na podstawie wniosku dn. 15.12.2011) w celu wyegzekwowania następujących kwot: należności głównej 188.697,19 zł wraz z odsetkami oraz kosztów procesu 5.976,00 zł.

Do dnia dzisiejszego nie udało się nic wyegzekwować. Aczkolwiek 20.12.2011 zajęto ruchomości (telewizor, odtwarzacz dvd, stół drewniany, krzesła drewniane – pozostawiono we władaniu dłużnika) oraz dokonano wpisów nt. toczącej się egzekucji na 2 księgach wieczystych nieruchomości należących do dłużnika, jednak są one obciążone bankowymi hipotekami zabezpieczającymi kredyt mieszkaniowy.

Prosimy zatem o informację, czy sa Państwo zainteresowani tą sprawą. Jesli tak, to proszę o przesłanie oferty uwzględniającej wszystkie koszty.

Jeżeli licytacje nie zostaną obwieszczone dodatkowo przez wierzyciela z jego własnej inicjatywy albo przez działająca w jego imieniu firmę windykacyjną, to są to najczęściej nie dochodzą do skutku z powodu braku licytantów. My ogłaszamy licytacje rozsyłając maile z zakupionych baz adresów e-mail podmiotów gospodarczych i jest to bardzo skuteczna metoda obwieszczania licytacji – na licytacjach nieraz są tłumy.  Gdybyśmy nie ogłaszali licytacji we własnym zakresie, to często nikt nie przyszedłby na licytację.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

18/01/2013

kategoria: komornik

Skomentuj