Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zatajanie informacji

1 komentarz

Taki mail: Chciałbym skorzystać z Państwa usług. Robię to po raz pierwszy w związku z tym proszę o przedstawienie całej procedury. Sprawa pokrótce ma się następująco: Klient nie zapłacił za drugą fakturę która była wystawiona z 3 dniowym okresem płatności (płatność na 04.06.2009). Ciągle przekazuje, że wysłał przelewy jednak, po prośbie o przefaksowaniu potwierdzenia przelewu, sprawa się urywa. Kwota zaległa to ok. 10.000 zł. Następna faktura prawdopodobnie będzie również do windykacji na kwotę pow. 5.000 zł. Firma ta działa (jak i moja ) w branży budowlanej. Cały czas kontrahent wykonuje prace z tym związane. Z doniesień mojego pracownika, który ciągle pracuje na obiekcie wynika, że kontrahent dostaje środki od swojego inwestora.

Grozi mojemu pracownikowi, że z powodów, o których na razie nie chcę wspominać (sprawa w toku) nie zapłaci w ogóle. Proszę o wszczęcie procedury windykacyjnej. Robię to tak wcześnie, bo klient „deklarował”, że nie zapłaci w ogóle. Wpędza mnie to w duże kłopoty finansowe zaraz na starcie działalności. Wykonuję usługę jako podwykonawca. Dziś wysyłam pierwszy monit o zapłatę. Proszę o przesłanie umowy na poniższy adres korespondencyjny oraz przedstawienie trybu dalszego postępowania a także szacunkowych kosztów.

To ja z góry Panu dziękuję, zlecenia nie przyjmę. Z drugiej strony jednak dziękuję, że jest Pan na tyle szczery, że informuje o tym, że coś jest na rzeczy. Zatajanie informacji przez klientów firm windykacyjnych to poważny problem, przynajmniej jak chodzi o moje podwórko. Czasem klient jest na pewno świadom tego, że informacja którą zataja czyni wierzytelność sporna lub nawet nieistniejącą. Czasem jednak myśli, że nie ma ona żadnego znaczenia ale często okazuje się, że jednak ma znaczenie. Być może w tej sprawie niedoszły nasz klient chce zataić, że na przykład ma / miał romans z żoną dłużnika. Jeśli tak, to faktycznie nie ma to dla nas – windykatorów żadnego znaczenia. Możliwe jednak, że chodzi o coś, co ma znaczenie. Jak się powiedziało A, to trzeba powiedzieć B, bo jak nie to sprawy nie przyjmę. I żadne teksty typu „Zapewniam Pana, że to nie ma nic wspólnego ze sprawą którą wam chcę zlecić” nie zmienią mojego stanowiska i sprawy nie przyjmę jeśli się nie dowiem, o co chodzi. Co? A na przykład może mieć roszczenie z innego tytułu przeciwko temu autorowi maila powyższego („sprawa w toku”) i jak my zaczniemy prowadzić windykację to dłużnik będzie już miał wyrok przeciwko naszemu klientowi i przedstawi swą wierzytelność do potrącenia z tą której dochodzimy. A może chodzi o coś innego, też istotnego, kluczowego.

Styczeń 17th, 2013 at 5:04 pm

kategoria: Bez kategorii

1 komentarz do 'Zatajanie informacji'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Zatajanie informacji'.

  1. Od czerwca 2013 nie mogę odzyskać pieniędzy , Kwota wierzytelności 7500 zł Dłużnik prowadzi działalność gospodarczą w Radomiu i wg mojej wiedzy wciąż prowadzi tą działalność Wierzytelność stwierdzona jest Fakturą VAT Ile będzie kosztować windykacja ?

    Dana

    9 Mar 14 at 14:05

Skomentuj