Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wielu wierzycieli i ukrywany samochód dłużnika

komentarze 2

Taki mail: Zwracam się z prośbą o przyjecie zlecenia windykacji kwoty pożyczki. Dłużnik nie wykazuje chęci rozpoczęcia spłaty w żadnej formie – jednorazowa spłata, rozłożenie na raty. Dowiedziałem się, że w stosunku do dłużnika trwa postępowanie komornicze innych należności ale wiem, gdzie ma trzyma samochód ukrywając go przed komornikiem. Dołączam umowę pożyczki.

Jeżeli ma Pan wiedzę na temat jakiegoś składnika majątku dłużnika, może Pan złożyć wniosek egzekucyjny do innego komornika z ograniczeniem egzekucji tylko do składnika majątku wskazanego przez Pana (w tym przypadku samochodu dłużnika), aby nie nastąpił zbieg egzekucji z tym komornikiem który prowadzi sprawy innych wierzycieli. Najlepiej napisać to komornikowi wytłuszczonym drukiem, że wnosi Pan o ograniczenie egzekucji tylko do tego składnika majątku, choć nawet takie wytłuszczenie nie gwarantuje Panu osiągnięcia celu, o czym przekonałem się osobiście – komornik nie wczytał się we wniosek egzekucyjny i zaczął działać standardowo włącznie z wysłaniem zajęcia wierzytelności do Urzędu Skarbowego oraz wynagrodzenia. Zadzwoniłem, opier…oliłem i dopiero wtedy zaczął działać jak powinien czyli zgodnie z wnioskiem wierzyciela. Ten komornik który prowadzi sprawy innych wierzycieli zapewne ustalił już że dłużnik ma pojazd, tylko właśnie nie wie, gdzie i dlatego nie został samochód zajęty.

Pytanie inne nasuwa się – czy samochód dłużnika dotrwa (i czy dotrwa w tym samym miejscu) do czasu uzyskania przez Pana prawomocnego wyroku. Ja bym na pana miejscu złożył wniosek o zabezpieczenie roszczenia jeszcze nawet przed wniesieniem pozwu.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

17/01/2013

Komentarze do 'Wielu wierzycieli i ukrywany samochód dłużnika'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Wielu wierzycieli i ukrywany samochód dłużnika'.

 1. Dzisiaj natrafiłem na ciekawy przypadek. Jeden komornik licytował samochód nieco ponad miesiąc temu, dokładnie 5.12.12. To był a pierwsza licytacja, cena wywoławcza 11 250.

  Teraz (na 99%, chyba że dłużnik miał dwa identyczne auta) ten sam samochód licytuje inny komornik. Znów jest pierwsza licytacja i cena pozostała niezmieniona.

  http://komornik-torun.pl/licytacja_ruchomosci-191.html
  http://www.torun3.komornik.pl/cad.html

  Często się zdarza, aby na przełomie niespełna dwóch miesięcy ten sam samochód licytowała dwóch komorników?

  dino

  17 Sty 13 22:41

 2. Ja takiego przypadku nie miałem.

  admin

  18 Sty 13 06:38

Skomentuj