Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornicy tymczasowo bez dostępu do EKW

1 komentarz

Elektroniczne Księgi Wieczyste – przez pewien czas komornicy mieli do nich dostęp i mogli znajdować nieruchomości dłużników po wpisaniu nr PESEL tudzież innego identyfikatora (bo np. spółki nr PESEL nie mają) na terenie całej Polski. W kilku moich sprawach to narzędzie okazało się bardzo przydatne, bo komornicy ustalili że dłużnik ma nieruchomość w innym regionie kraju. Wcześniej byłoby to praktycznie niemożliwe. Rozmawiałem wczoraj z panem komornikiem Zbigniewem Rokowskim z Częstochowy który też można powiedzieć, że uratował mi sprawę, bo za pomocą ww. narzędzia ustalił, że dłużnik z Częstochowy (egzekucja bezskuteczna) ma nieruchomości w … Skierniewicach. Cierpliwy, komunikatywny, rzetelny komornik, polecam.

Poinformował mnie jednak że póki co komornicy nie mają dostępu do tego narzędzia (okres pilotażowy) skończył się ale że lada dzień mają je otrzymać z powrotem, już na stałe. Jeżeli zatem ktoś ma aktualnie (w okresie „absencji” narzędzia do sprawdzania EKW) sprawę u komornika i postępowanie zostanie umorzone z powodu bezskuteczności, to proponuję dowiadywać się, czy omawiane narzędzie powróciło już do ich dyspozycji, by ponownie złożyć do komornika wniosek egzekucyjny celem dokonania sprawdzania odnośnie nieruchomości.

Oczywiście to, że dłużnik ma nieruchomość, nie powinno wierzyciela przyprawiać o zbytnią euforię, dopóki nie przejrzy sobie w internecie (po podaniu nr KW) księgi wieczystej takiej nieruchomości. Może bowiem okazać się, że jest tak zaje…ana hipotekami np. z tytułu kredytów dla firm, że ani złotówki nie odzyska z egzekucji.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/01/2013

1 komentarz do 'Komornicy tymczasowo bez dostępu do EKW'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Komornicy tymczasowo bez dostępu do EKW'.

  1. Im mniej roznego rodzaju kartotek, elektronicznych systemow kontroli obywatela tym lepiej dla kazdego z nas. Pamietajcie, obosieczny miecz na 2 krawedzie tnace.

    Hack

    12 Sty 13 17:49

Skomentuj