Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Usługa dopisywania do rejestrów długów, czyli robimy na cacy wszystkie BIG-i

komentarze 4

Już wcześniej zastanawiałem się nad uruchomieniem takiej usługi ale dopiero dzisiaj skonkretyzowałem ją pisemnie na zapytanie klienta, takie:

Jestem zainteresowany nawiązaniem współpracy. Proszę o ofertę z podaniem ile Państwo bierzecie % prowizji za odzyskanie należności tytułem niezapłaconych faktur:

1. Sp. z o.o.- na kwotę 1700 zł brutto

2. Osoba fizyczna- na kwotę 250 zł brutto

Warunki współpracy zostały wysłane mailem do Klienta oraz przez niego mailowo zaakceptowane. Proszę o ofertę jako potencjalnego stałego klienta- wystawiam ok 350 faktur rocznie, więc niestety zawsze ktoś się trafi, kto nie zapłaci za usługę. Macie możliwość dopisania dłużników do jakiegoś rejestru długów?

Odpowiedziałem:

Mamy dla Pana propozycję ale nie standardowej windykacji, ponieważ przyjmujemy długi o wartości min. 2000 zł. (od jednego dłużnika). Mamy natomiast umowy ze wszystkimi rejestrami długów (KRD, Infomonitor, ERIF) oraz mamy własny internetowy rejestr długów (pod pozorem giełdy wierzytelności) http://rejestr.pamietnikwindykatora.pl – który jest chyba najskuteczniejszy (wpisy o dłużnikach już po kilkunastu dniach na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google).

Możemy zaproponować Panu usługę dopisywania do wszystkich ww. rejestrów w cenie 300 zł. netto w tym jest wezwanie pocztą poleconą do dłużnika zapowiadające umieszczenie w rejestrach. Musielibyśmy spisywać standardowe (jak w przypadku windykacji) umowy przelewu powierniczego (tylko na podstawie takiej umowy firma może dopisywać dłużników klienta) i pro forma zawrzeć z nich np. 1% prowizji dla nas od odzyskanego długu. Wpisy bezterminowe, do czasu odzyskania długu lub wypowiedzenia przez pana umowy.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, to zapraszam do współpracy. Aha, wysyłanie powiadomień z rejestrów wliczone w cenę. Zamiast owego symbolicznego 1% w umowie przelewu powierniczego może być zapis o samych odsetkach które należne mi będą w przypadku odzyskania długu a należność podstawowa w 100% dla klienta.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 7 Ocena średnia: 4.3]

03/01/2013

kategoria rejestry długów

Komentarze do 'Usługa dopisywania do rejestrów długów, czyli robimy na cacy wszystkie BIG-i'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Usługa dopisywania do rejestrów długów, czyli robimy na cacy wszystkie BIG-i'.

 1. Ten drugi sposób (z odsetkami) chyba mniej korzystny dla wierzyciela 😉

  A co do możliwości jednorazowych wpisów – tak właśnie powinno być. BIGi łaszą się na stałe abonamenty jak baba z Radomia.

  Lech | blog o wekslach

  3 Sty 13 07:44

 2. Interesująca oferta.:)

  kancelaria-jbo

  3 Sty 13 11:24

 3. Przepraszam, ale jak windykator bierze odsetki, a kwotę bazową wierzyciel, to chyba windykator chce, aby te odsetki urosły maksymalnie. Jeżeli widzi, że dłużnik jest wypłacalny i nie trzeba się spieszyć, to w jego interesie leży przeciąganie sprawy. Czyż nie?

  dino

  3 Sty 13 20:28

 4. Zacznijmy od tego, że wielu wierzycieli chce odzyskać tylko należność podstawową. Co do Twojej uwagi, dino, to przeciąganie sprawy powoduje, że dłużnik zaczyna lekceważyć windykatorów.

  admin

  3 Sty 13 20:41

Skomentuj