Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacja komornicza

1 komentarz

Coraz częściej w statystykach odwiedzin tego bloga oraz firmowej www natrafiam na wyrażenie „windykacja komornicza”. Prawdopodobnie zatem wzrasta liczba osób zainteresowanych zleceniem egzekucji komorniczej. Tym firma windykacyjna zająć się bezpośrednio nie może gdyż żadna firma windykacyjna nie posiada uprawnień komornika. Możemy jednak przyczynić się do szybkiego zakończenia egzekucji komorniczej ze skutkiem pozytywnym poprzez ustalenie składników majątkowych dłużnika i wskazanie tychże komornikowi, by dokonał zajęcia. W zasadzie, to chodzi tu przede wszystkim o konto bankowe na którym dłużnik ma pieniądze (albowiem kont firmowych jest wiele i można je zmieniać niczym przysłowiowe rękawiczki) oraz ewentualnie wierzytelności które ma kontrahentów (rzadziej u osób prywatnych). Albowiem takie składniki majątku jak nieruchomości albo pojazdy komornik sam sobie ustali jeśli zechce; co najwyżej pomożemy mu w zlokalizowaniu miejsca postoju pojazdu dłużnika aby mógł taki pojazd zająć.

Należy jednak zauważyć, że windykacja komornicza nie będzie skuteczna gdy dłużnik oficjalnie nie posiada majątku ani dochodów. Tymczasem niektórzy klienci życzą sobie z zacietrzewieniem „Od razu do komornika! Żadnej windykacji przedsądowej. Oczekuję że zobowiążą się Państwo iż najpóźniej w tydzień po podpisaniu umowy złoża Państwo w sądzie pozew o zapłatę”. Nieraz w takiej sytuacji szybko sprawdzaliśmy dłużnika przed przyjęciem zlecenia i okazywało się na przykład że w KRD wpisany jest od kilku wierzycieli już na podstawie wyroków, jak i w Google figuruje jako dłużnik z wyrokami; ze starymi, kilkuletnimi wyrokami a więc jest niemal pewne że były próby egzekucji komorniczej. Wtedy taki klient mięknie i już nie chce do komornika o ile uda mu się wytłumaczyć (a z tym różnie bywa, naprawdę) że komornik to nie jakiś demon i że kasy nie odzyska gdy dłużnik majątku oficjalnie nie posiada Proponowana jest wtedy windykacja niekonwencjonalna… A przecież od takiego, co ma jawny majątek a przede wszystkim dochody tym bardziej przedsądowe odzyskanie długu jest realne.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

26/12/2012

kategoria komornik

1 komentarz do 'Windykacja komornicza'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Windykacja komornicza'.

  1. myślę, że wzrasta ilość zleceń egzekucji komorniczej, bo to często jest jedyna skuteczna metoda na odzyskanie długu, walczyłem z moim dłużnikiem, i windykacją miękką, i twardą i nie dało to żadnego rezultatu, dopiero, gdy skorzystałem z usług poleconego mi komornika (http://www.jaworski-komornik.pl) udało się uzyskać zwrot pieniędzy. wiedziałem, że dłużnik ma jakieś pieniądze, tylko nie chce płacić.. takich ludzi jest wiele.. niestety

    marek

    12 Lis 13 15:00

Skomentuj