Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Ustalenie nieruchomości przez komornika

komentarze 4

Taki mail: Dłużnik jest mi winny 8 tys zł plus odsetki za rok w sumie już, mam wyrok sądowy z sądu w Tarnowskich Górach, komornik pieniędzy nie ściągnął, ponoć nie ma z czego, dłużnik ma ubezpieczenie rolnicze, czyli ziemie musi mieć itp. Z rozmów z nim jakiś czas temu wiem ,że ściąga samochody z Niemiec, ma gdzieś lakiernie oraz w garażu pod domem w …. Da się coś z tym zrobić?

Zapytaj Pan tego komornika, czy ma dostęp do centralnego systemu elektronicznych ksiąg wieczystych. Jak nie ma, to wnieś o umorzenie postępowania egzekucyjnego i złóż wniosek egzekucyjny do któregoś z komorników mających dostęp do wyżej wymienionej bazy. Po prostu zadzwoń do innego komornika, w razie potrzeby do wielu. We wniosku egzekucyjnym od razu napisz, że wnosisz o sprawdzenie nieruchomości w tym systemie.

Możliwe jednak, że ten komornik u którego masz teraz sprawę, ma dostęp do wymienionej wyżej bazy i jak zadzwonisz, to to dowiesz się, że nie sprawdzili w niej dłużnika ponieważ… nie zawnioskowałeś o to, ku…wa. No tak! Jak miałem taką sytuację, nie wskażę który to komornik. Napisałem we wniosku egzekucyjnym, że wnoszę także o wszczęcie egzekucji z nieruchomości oraz o poszukiwanie majątku. Jednak jak widać, to nie wystarczyło i gdy zadzwoniłem to okazało się, że ten komornik ma dostęp do omawianej bazy ale muszę napisać osobny ku…wa wniosek o sprawdzenie. To było już po otrzymaniu od komornika pisma – wysłuchania wierzyciela przed umorzeniem postępowania w którym to piśmie nie raczył wspomnieć, że ma dostęp do tej bazy. Jak widać, komornicy są różni.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

21/12/2012

Komentarze do 'Ustalenie nieruchomości przez komornika'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Ustalenie nieruchomości przez komornika'.

 1. A ile później średnio kosztują biegli na wycenę nieruchomości? Od czego to zależy?

  QbaBezdomny

  21 Gru 12 18:17

 2. Są oszacowania i za tysiąc złotych i za kilka tysięcy a może i jeszcze droższe. Od czego zależy? Oficjalnie od nakładu pracy niezbędnego do oszacowania.

  admin

  21 Gru 12 19:49

 3. od października komornicy nie mają już dostępu do tej bazy. to był pilotaż i sie skonczył..

  art

  21 Gru 12 23:47

 4. Aż nie chce się wierzyć, muszę zapytać komornika. Skąd masz taką informację? Co (rzekomo) nie sprawdziło się w tym pilotażu?

  admin

  22 Gru 12 08:03

Skomentuj