Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„Przepisanie firmy”

komentarze 2

Taki mail: Chciałbym skorzystać z Państwa usług z zakresu odzyskania moich pieniędzy. Wyrok w sprawie zapadł 27.03.2007 na tamten dzień chodziło o kwotę 11 078,78 plus zwrot kosztów procesu 2969. Dłużnik to: … Postępowanie komornicze z października 2008 doprowadziło do umorzenia postępowania gdyż dłużnik nie posiada majątku. W chwili składania pozwu dłużnik był właścicielem komisu. Po wyroku dłużnik komis przepisał na ojca. W chwili obecnej dłużnika można spotkać na komisie samochodowym … (komis oficjalnie zarejestrowany na ojca). Dłużnik do chwili obecnej zajmuje sie sprowadzaniem samochodów z zagranicy. Mieszka z żoną i dzieckiem. Bardzo proszę o informację jak możemy rozpocząć współpracę oraz jakie koszty będę musiał ponieść.Nie wiemy, czy dłużnik przepisał na ojca jakieś składniki majątku, czy po prostu zamknął działalność gospodarczą którą w tym samym miejscu i w tej samej branży a może i pod podobną (taka samą?) nazwą otworzył ojciec. Jak chodzi o to drugie, to nie można się o to przyczepić. A jeżeli przepisał na ojca majątek (firmy) to można doprowadzić sądownie do uznania darowizny za bezskuteczną w stosunku do Ciebie. Nie wydaje mi się jednak aby na starego majątek przepisał.

A konkretnie co się stało – sprzedał samochód Twój i nie zapłacił Ci? A zawiadomienie o przestępstwie złożyłeś? Umorzyli, rozumiem. No, to trzeba windykacji twardej spróbować jak zawsze w takich przypadkach. Jak się nie boisz, to możemy sprawę przyjąć. No, chodzi o to, aby nie mścił się na Tobie odczuwszy nasze działania. My działamy w granicach prawa ale bywa, że kontrowersyjnie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

16/12/2012

Komentarze do '„Przepisanie firmy”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„Przepisanie firmy”'.

 1. wygraliśmy sprawę sądową z firmą zakładającą przydomowe oczyszczalnie ścieków. Właściciel odwołał się i również tym razem przegrał. Ma do oddania 6 000 zł za oczyszczalnie plus koszty za rozprawę itp. Niestety komornik (z miasta właściciela firmy) tylko 3 razy ściągnął pieniądze z tego kwoty były banale w okolicach 50 zł. Tylko jedna wyniosła prawdopodobnie około 1 000 zł. Sprawa może niedługo ulec przeterminowaniu, dlatego szukam pomocy jak odzyskać stracone pieniądze. Dodam, że mężczyzna nadal działa, ale wszystko jest przepisane na syna bądź żonę, dlatego tłumaczenie komornika jest takie, że nie ma z czego ściągnąć pieniędzy.

  Monika

  14 Mar 17 19:01

 2. Sprawa wciąż jest u komornika? Jeżeli tak, to bieg przedawnienia jest cały czas wstrzymany.

  Trzeba by może ustalić kontrahentów dłużnika jeżeli formalnie wciąż on prowadzi firmę i żeby komornik powysyłał do nich zajęcie wierzytelności czyli aby płatności za usługę nie dokonywali dłużnikowi ale komornikowi. Nic innego nie przychodzi mi do głowy (ja już nie prowadzę firmy windykacyjnej). Można też umieścić dług w internecie z danymi dłużnika, niby że na sprzedaż a w gruncie rzeczy po to, aby szkodzić dłużnikowi, to może spłaci dług.

  admin

  14 Mar 17 20:30

Skomentuj