Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„Przepisanie firmy”

skomentuj

Taki mail: Chciałbym skorzystać z Państwa usług z zakresu odzyskania moich pieniędzy. Wyrok w sprawie zapadł 27.03.2007 na tamten dzień chodziło o kwotę 11 078,78 plus zwrot kosztów procesu 2969. Dłużnik to: … Postępowanie komornicze z października 2008 doprowadziło do umorzenia postępowania gdyż dłużnik nie posiada majątku. W chwili składania pozwu dłużnik był właścicielem komisu. Po wyroku dłużnik komis przepisał na ojca. W chwili obecnej dłużnika można spotkać na komisie samochodowym … (komis oficjalnie zarejestrowany na ojca). Dłużnik do chwili obecnej zajmuje sie sprowadzaniem samochodów z zagranicy. Mieszka z żoną i dzieckiem. Bardzo proszę o informację jak możemy rozpocząć współpracę oraz jakie koszty będę musiał ponieść.

Nie wiemy, czy dłużnik przepisał na ojca jakieś składniki majątku, czy po prostu zamknął działalność gospodarczą którą w tym samym miejscu i w tej samej branży a może i pod podobną (taka samą?) nazwą otworzył ojciec. Jak chodzi o to drugie, to nie można się o to przyczepić. A jeżeli przepisał na ojca majątek (firmy) to można doprowadzić sądownie do uznania darowizny za bezskuteczną w stosunku do Ciebie. Nie wydaje mi się jednak aby na starego majątek przepisał.

A konkretnie co się stało – sprzedał samochód Twój i nie zapłacił Ci? A zawiadomienie o przestępstwie złożyłeś? Umorzyli, rozumiem. No, to trzeba windykacji twardej spróbować jak zawsze w takich przypadkach. Jak się nie boisz, to możemy sprawę przyjąć. No, chodzi o to, aby nie mścił się na Tobie odczuwszy nasze działania. My działamy w granicach prawa ale bywa, że kontrowersyjnie.

16/12/2012

Skomentuj