Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zwlekanie z egzekucją komorniczą. Zaliczka dla nieuczciwego windykatora

skomentuj

Taki mail w dwóch sprawach: Pożyczyłam komuś duże pieniądze i nie mogę odzyskać. Na dzień dzisiejszy posiadam juz wyrok sądowy z nakazem zapłaty. Osoba ta kontaktowała się ze na 15.11.2012r chcąc polubownie załatwić sprawę mówiąc że odda mi całość z odsetkami należnymi i zwróci koszty sądowe i potrwa to nie dlużej jak do miesiąca, abym nie oddawała sprawy do komornika. Jak do dziś jest spokój cisza tel. ode mnie często nie odbiera a jak odbierze to mowi ze jeszcze nie ma pieniędzy i musi czekać bo jego sprawa idzie małymi kroczkami tak to trwa od 2009 roku. Żyje bardzo skromnie mam małą emeryturę bo 705,87 zł. Prosze o radę najchętniej bym sprzedała ten dług komuś. Mam również drugie zapytanie moj mąż w 2011 roku wziął kredyt (wtedy jeszcze nie byliśmy małżeństwem) pożyczył też sporą kwotę komuś na co ma oswiadczenie podpisane wlasnorecznie przez tą osobę mąż jest na rencie która też jest małą kwotą bo wynosi 670,56 zł. Tą sprawę oddał do windykacji „…”która nie została zrealizowana tylko ten pan wyciągał od nas pieniądze co jakiś czas za prowadzenie tej sprawy, na dzień dzisiejszy została ta sprawa wycofana od niego bo mówiąc nic nie zrobił. Też by tą sprawę chętnie sprzedał. Proszę o radę za którą z góry dziękuję.

Długów nie skupujemy ale może Pani wystawić je na sprzedaż na jakiejś internetowej giełdzie wierzytelności. Proszę poszukać w wyszukiwarce Google pod hasłami typu „giełda długów”, „giełda wierzytelności”, „internetowy rejestr długów „skup wierzytelności”, itp. Jednak najpierw radziłbym złożyć wyrok wraz z wnioskiem egzekucyjnym u komornika, niech spróbuje odzyskać. Zwlekanie z tym zazwyczaj zmniejsza szanse na ściągnięcie należności. Tym bardziej, skoro tak to na niczym schodzi od trzech lat. Jeżeli dłużnik prosi o nieprzekazywanie sprawy komornikowi, to jest prawdopodobne, że jeszcze jakiś majątek ma którego to majątku próbuje się pozbyć (sprzedać). Niedługo zapewne już nie będzie prosił o wstrzymanie się z egzekucją komorniczą…

Co do drugiej sprawy, to można by zażądać od windykatora przedstawienia dowodów, jakie czynności wykonał. Jeżeli nie będzie w stanie udokumentować ani uprawdopodobnić wykonania czynności windykacyjnych, to można zażądać odeń zwrotu zaliczki.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

14/12/2012

kategoria zaliczka

Skomentuj