Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczkobiorca powiedział a głupiemu radość

komentarze 2

Taki mail: Chciałbym zlecić windykację pożyczki prywatnej w kwocie 40 tysięcy złotych. Pieniądze pożyczyłem znajomemu z Bydgoszczy który powiedział, że nie ma żadnych problemów finansowych a pożyczka potrzebna jest mu do pewnej inwestycji. Wiedziałem też że ma on mieszkanie o czym sam jeszcze napomknął sugerując pośrednio że w przypadku problemów z dobrowolnym spłaceniem przez niego tej pożyczki, będę mógł zlicytować mieszkanie. Wyszło na jaw że jednak ma problemy finansowe a mieszkanie jest bardzo zadłużone bo ma wypowiedziany z powodu niespłacania kredyt hipoteczny na tym mieszkaniu. Proszę o ofertę i propozycję działań co do odzyskania mojej pożyczki.

No i co teraz zrobisz? Nawet jak zgłosisz wyłudzenie (on prosząc Cię o pożyczkę zapewne wiedział, mając długi, że nie zwróci pożyczki) , to on może zeznać że powiedział Ci o swoich problemach finansowych a Ty jako dobry kolega pożyczyłeś mu pieniądze wierząc, że kiedyś Ci zwróci, jak stanie na nogi finansowo. Policjant / prokurator może się chwycić kurczowo takiego zeznania, by tylko sprawę umorzyć. 🙂 I po raz enty przeczytamy formułkę policyjno – prokuratorską: „Z jego zeznań wynika, że nie miał zamiaru oszukać…”

Ciężko by Ci było samemu napisać tekst oświadczenia np. „Świadom odpowiedzialności karnej z art. 286 Kodeksu karnego (wpisać treść art. 286 KK co by dłużnik nie bronił się, że nie wiedział o czym jest) oświadczam, iż nie posiadam żadnych zobowiązań finansowych…” i dać pożyczkobiorcy do podpisania? Gdybyś takie jego oświadczenie dołączył do zawiadomienia o wyłudzeniu pożyczki wraz informacjami o długach pożyczkobiorcy i z informacją od komornika o bezskutecznym postępowaniu egzekucyjnym, to prokurator trzy razy zastanowiłby się zanim odważyłby się umorzyć postępowanie rzekomo nie dopatrując się znamion wyłudzenia. Poza tym, pożyczka jest na tyle wysoka, że trzeba było zażądać zabezpieczenia hipotecznego na tym mieszkaniu a wtedy wyszłoby na jaw, że mieszkanie jest już obciążone hipoteką.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

13/12/2012

kategoria wyłudzenie

Komentarze do 'Pożyczkobiorca powiedział a głupiemu radość'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Pożyczkobiorca powiedział a głupiemu radość'.

 1. „Świadom odpowiedzialności karnej z art. 286 Kodeksu karnego (wpisać treść art. 286 KK co by dłużnik nie bronił się, że nie wiedział o czym jest) oświadczam, iż nie posiadam żadnych zobowiązań finansowych…”

  Ciekawe czy ktokolwiek mógłby to uczciwie podpisać. Chyba jakiś amisz który mieszka w lesie w samorobnej chatce, jedzący tylko to co sobie nazbiera…

  r

  13 Gru 12 16:27

 2. O.K., to dodajemy słowo „przeterminowanych” przed słowem „zobowiązań” a więc pożyczkobiorca oświadcza, że nie ma ZALEGŁYCH rat, faktur itp.

  admin

  13 Gru 12 16:32

Skomentuj