Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Centralna ściema…

komentarze 2

Kolejny naiwny, więc może kilka zdań w temacie i tu pozostawię. Jeżeli założymy, że w policji, prokuraturze tudzież w innych urzędach zdarza się korupcja, to nie możemy wykluczyć korupcji także np. w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym albo w Centralnym Biurze Śledczym. Albowiem ludzie, którzy zostali zatrudnieni w ww. urzędach, nie przybyli z kosmosu podobnie jak twórcy tych urzędów i nie pozostają hermetycznymi. Nie możemy zatem wykluczyć takiej sytuacji, że Ty składasz zawiadomienie do CBA np. o korupcji w prokuraturze albo o tym, że policja chce Cię bezprawnie załatwić, (bo prowadzisz na przykład firmę windykacyjną, a takie firmy ma też kilku emerytowanych policjantów w miejscowości w której działasz) a CBA albo CBŚ uznają, że wszystko jest OK. Jeżeli bowiem nawet policjant albo prokurator osobiście nie zna nikogo w CBŚ albo w CBA, to zapewne zna kogoś, kto zna. Wielu urzędników z różnych regionów zna się ze studiów, z imprez, pracowali w jednej jednostce zanim jeden awansował do Warszawy, do CBŚ, CBA, ABW znają kogoś w rządzie.

Nie mam na myśli i nie zarzucam nikomu nic konkretnego, po prostu piszę, że nie można wykluczyć… Dlatego gdyby do mnie doje…ał się bezprawnie jakiś urząd albo gangsterzy mający za sobą nieformalnie jakiś urząd, to poinformowałbym o tym najpierw wszystkich znajomych, współpracowników itd. a dopiero później jakiś wydział wewnętrzny albo wymienione wcześniej urzędy.

P.S. Wiesz, niektórzy to nawet myślą, że te urzędy centralne powstały po to, aby chronić gangsterów i skorumpowanych urzędasów. Co? No po to, aby przykładowo jakiś doprowadzony do ostateczności obywatel nie upierd…ił łba takiemu chu…owi tylko zgłosił się do nich naiwnie licząc na pomoc a przynajmniej na szczere chęci pomocy. Ja tak nie myślę, ale słyszałem takie opinie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

13/12/2012

kategoria państwo

Komentarze do 'Centralna ściema…'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Centralna ściema…'.

  1. A o co chodzi?

    Lech | blog o wekslach

    13 Gru 12 11:41

  2. Tak ogólnie, o nic konkretnego.

    admin

    13 Gru 12 11:42

Skomentuj