Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

E-sąd (nie)powiadomienia

1 komentarz

Art. 131(1) § 2. Kodeksu postępowania cywilnego:

W przypadku doręczenia elektronicznego pismo uznaje się za doręczone z datą wskazaną w elektronicznym potwierdzeniu odbioru korespondencji, a przy braku takiego potwierdzenia doręczenie uznaje się za skuteczne z upływem 14 dni od daty umieszczenia pisma w systemie teleinformatycznym.

Pięknie, ale u mnie jest tak, że powiadomienie mailem o doręczeniu w systemie teleinformatycznym otrzymuję może raz na co piąte doręczenie… Tendencja jest ewidentnie spadkowa; na początku (może z trzy kwartały temu) chyba za każdym doręczeniem otrzymywałem maila informującego o doręczeniu. Aktualnie, gdybym logował się do mojego konta w e-sądzie tylko po otrzymaniu maila powiadamiającego o doręczeniu, to formalnie spóźniłbym się z uzupełnieniem braków formalnych w wielu sprawach (sprzeciwów doręczonych mi w EPU jeszcze nie miałem ale przecież mogą się pojawić). I co wtedy? Pewnie wnioski o przywrócenie terminów pisałbym ale czy zostałyby uwzględnione moje zarzuty jakobym nie otrzymywał maili z systemu?

I gdyby nie to, że przynajmniej raz w tygodniu wnoszę nowy pozew logując się w tym celu do systemu (i automatycznie dowiaduję się o nowych doręczeniach), to już byłyby niezłe jazdy ze zwrotami pozwów i przedawnieniami w związku z tym, bo wielu klientów zleca windykację tuż przed przedawnieniem się roszczenia.

Gdzie mam konto pocztowe? A ku…wa wystarczy że płatne, z grabowski.biz.pl po małpie. Dlatego i Ty Czytelniku (mając sprawę w EPU) nie polegaj tylko na e-sądowych powiadomieniach mailem, lecz loguj się do systemu odpowiednio często.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

08/12/2012

kategoria e-sąd

1 komentarz do 'E-sąd (nie)powiadomienia'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'E-sąd (nie)powiadomienia'.

  1. Mam to samo. Napisalem maila do pomocy esadu ale.rowniez bez odzewu. raz na tydzien mus sie logowac i tyle.

    sulimak

    8 Gru 12 09:35

Skomentuj