Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pospólstwo w oszustwie

1 komentarz

Taki mail: Opis oszustwa Jürgena i Thomasa H. ( pospólstwo w oszustwie). J.H. wraz ze swoim synem Thomasem udając zainteresowanych wspólnym przedsięwzięciem w Lubinie przyjmują  mój udział w wysokości 200TYŚ DM (03.02.1988) po czym ucinając kontakt ze mną  organizują w Berlinie aktem notarialnym nową  firmę B. (05.04.1988), której udziałowcem jest T. H., a szefem  J.H.. Prokuraturę w Berlinie powiadamiam o zaistnieniu przestępstwa, jednak ta nie podejmuje żadnych działań p-ko H. ( Niemcy chronią nie tylko faszystów!) Sąd w Berlinie potwierdza postanowieniem z dn. 26.10.1988 moje roszczenie wobec B. i nakazuje areszt mienia firmy. Jednak mienie firmy zostało ukryte. Z aktu notarialnego, którym dysponuje w oryginale, wynika jasno i niezbicie, że syn J. H. i Thomas H. uczestniczył aktywnie i świadomie w powyższym oszustwie i  jest do dzisiaj moim Dłużnikiem jako udziałowiec firmy B.

Prokuratura „nie podejmuje żadnych działań” to chyba jak umorzenie w Polsce czyli niedopatrzenie się znamion czynu zabronionego. Jeżeli tak się stało, to już nie można nazywać kogoś oszustem po umorzonym postępowaniu karnym prowadzonym po wniesieniu zawiadomienia przeciwko temu komuś. Albo inaczej:  można go dalej nazywać oszustem tzn. że można to napisać i mówić – jest to fizycznie wykonalne 🙂 ale może się nie opłacić, bo samemu można stać się przez to oskarżonym za zniesławianie.

A może niemiecka prokuratura nie badała sprawy gdyż uznała, że jeśli już, to tamci popełnili oszustwo jeszcze w Lubinie? No, i chyba mieli rację jeśli tak uznali, bo to w Lublinie przyjęli od Pana ten jakiś tam udział. Tylko że nawet jeśli faktycznie doszło do oszustwa w Lubinie, to zdążyło się już ponad dwukrotnie przedawnić, że tak powiem, gdyż przestępstwo oszustwa czyli to w art. 286 Kodeksu karnego przedawnia się po dziesięciu latach.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

29/11/2012

kategoria: wyłudzenie

1 komentarz do 'Pospólstwo w oszustwie'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Pospólstwo w oszustwie'.

  1. Ale pamiętliwy, ćwierć wieku minęło, a on nadal do „redaktorów i wszystkich świętych” pisze 🙂

    Lech | blog o wekslach

    29 Lis 12 08:49

Skomentuj