Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Żona dłużnika jest prokuratorem

skomentuj

Taki mail: 10-01-2008 zapadł wyrok w sprawie mojego dłużnika w Głogowie, Sprawa dotyczyła wyłudzenia i nieprawidłowego gospodarowania powierzonymi środkami – zasądzony był zwrot pieniędzy 9101- do dnia dzisiejszego nie otrzymałam ani grosza. Wyrok oczywiście był z klauzulą wykonalności, ostatnio dostałam informację od komornika, że postępowanie ma zostać umorzone ze względu na to iż mój dłużnik nie posiada majątku oraz źródła dochodu i ma tez spore długi w firmach pożyczkowych. Dłużnik posiada rozdzielność majątkową z żoną – dodatkowo komornik mnie poinformował że ma on też u siebie sprawę związaną z alimentami o które wystąpiła żona mojego dłużnika więc w tej sytuacji jakiekolwiek środki zostaną i tak przekazane znów mojemu dłużnikowi z fikcyjna rozdzielnością. Całą sytuację komplikuje fakt iż żona która pomaga mojemu dłużnikowi wykręcić się od spłaty jest prokuratorem, więc jakiekolwiek firmy i komornicy lokalni się tej sprawy niechętnie podejmują. Proszę o informację czy istnieje możliwość aby się Państwo zajęli taką sprawą.

A może nie ma tu żadnej fikcji tylko kobieta ma naprawdę dość typa i wcale mu nie pomaga. Skoro dłużnik został skazany prawomocnym wyrokiem za wyłudzenie, to jak widać, żona jego – pani prokurator nic nie mogła wskórać przez koneksje albo wcale mu nie pomagała. U nas w regionie kilka lat temu za przekręty zamknęli w więzieniu dyrektora jakiegoś dużego zakładu przemysłowego pomimo tego, że jego żoną była sędzia czyli powiedzmy że „znaczyła więcej” niż prokurator.

Firma windykacyjna to może nie podjąć się z powodów (podejrzeń) o których piszesz, ale komornik nie ma nic do gadania i sprawę musi przyjąć. Jeżeli masz podejrzenia co do tego, że miejscowy komornik jest w tej sprawie nierzetelny, to możesz zmienić komornika i zlecić egzekucję któremukolwiek komornikowi w Polsce, powołując się we wniosku egzekucyjnym na prawo wyboru komornika na podstawie art. 8 ust. 5 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Zapłać za poszukiwanie majątku, niech wszystko poustala i będziesz wiedziała na czym stoisz. Jak chcesz, to możemy sprawę przyjąć do niekonwencjonalnej windykacji i nie dbam o to, że on może i ma jakiś parasol ochronny nad sobą (dzięki czemu może otrzymał wyrok tylko w zawieszeniu), bo windykację niekonwencjonalną też można prowadzić zgodnie z prawem i nic prokurator nie stworzy na nas choćby nawet cala prokuratura główkowała nad tym, jak nas udupić.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

03/11/2012

kategoria: prokuratorzy

Skomentuj