Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Przekazanie sprawy do postępowania zwykłego

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „przekazanie sprawy do postępowania zwykłego”. Mnie niedawno z EPU przekazali sprawę do postępowania zwykłego, bo podobno się pomyliłem chyba co do terminu od którego należy zasądzić odsetki (jeśli tak, to pewnie jakiś tzw. czeski błąd). Sprawę tę przyjąłem pod warunkiem, że klient uiści koszty sądowe. Uiścił wpis w EPU ale z powodu pomyłki o której wyżej, sąd postanowił przekazać sprawę do postępowania zwykłego, do sądu właściwego miejscowo dla pozwanej.

Z tegoż sądu właściwego dla pozwanej otrzymałem następnie wezwanie do uzupełnienia opłaty sądowej, bo w EPU opłata sądowa wynosi 1,25% wartości przedmiotu sporu czyli kwoty której zapłaty dochodzisz w pozwie a w postępowaniu zwykłym opłata sądowa wynosi 5%. Ponadto sąd wezwał mnie do dołączenia załączników do pozwu i odpisu załączników do odpisu do pozwu. I wezwał mnie też do podpisania pozwu (do podpisania odpisu pozwu nie wezwał mnie sąd ale tez trzeba podpisać odpis pozwu). Powiadomiłem o sytuacji klienta i poprosiłem go, by uzupełnił opłatę sądową czyli aby wykonał przelew z konta firmowego na konto bankowe sądu. Klient jednak nie dokonał opłaty (choć powiedział że dokona) i sąd postanowił umorzyć postępowanie. A ja postanowiłem dokonać cesji zwrotnej wierzytelności na rzecz klienta. 🙂

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

22/10/2012

Komentarze do 'Przekazanie sprawy do postępowania zwykłego'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Przekazanie sprawy do postępowania zwykłego'.

  1. No i 1.25% w plecy. A co do żądania dopłaty do 5% to podstawy nie widzę, choć wiem, że praktyka jest inna (ale też nie wszędzie).

    Lech

    22 Paź 12 07:59

  2. Brzydko za swój błąd żądać dopłaty od klienta, mało profesjonalne.

    Darek

    25 Paź 12 21:23

Skomentuj