Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„skarga na windykatora za zajęcie leasingu”

komentarzy 5

Ktoś z Gostynia wpisał w wyszukiwarce – „skarga na windykatora za zajęcie leasingu” i chyba wiem kto. 🙂 Panie Janie, nic Pan nie wskóra i bank też nie, bo minęły już dwa miesiące odkąd bank dowiedział się o zajęciu przez komornika tego auta w leasingu (Volvo o ile dobrze pamiętam) na mój wniosek. Bank jako właściciel leasingu ma w takim wypadku miesiąc na wniesienie powództwa przeciwegzekucyjnego i jest to termin zawity. Jeżeli spóźni się choć o jeden dzień, to już musztarda po obiedzie, leasing przepadł. A komornik ma prawo zająć także leasing, bo ma prawo zająć przedmiot we władaniu dłużnika a ja mam prawo złożyć wniosek o zajęcie przedmiotu we władaniu dłużnika. Władanie a własność, to niekoniecznie to samo. Leasing nie jest Pana własnością a Pan nim włada, jeździ. No, tylko że już niedługo. Ciekawe czy wyleci z posady osoba w z tego banku która jest odpowiedzialna za to że nie wnieśli powództwa przeciwegzekucyjnego na czas.

Co? Że na to wygląda, że bank spłaci dług za niego, „podstawiwszy” leasing do licytacji? Przyznam się że nie wiem ale nie wydaje mi się. Nie jestem prawnikiem ale tak mi się wydaje, że pan Jan jakby bezpodstawnie wzbogaci się na zlicytowaniu tego leasingu, nieprawdaż? Tylko że panu Jasiowi ewentualne powództwo banku chyba zwisa, bo on nie ma już nic na siebie…

Jogi babu, brawo Jasiu!

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 4.3]

21/10/2012

Komentarze do '„skarga na windykatora za zajęcie leasingu”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„skarga na windykatora za zajęcie leasingu”'.

 1. W sumie Jan powinien teraz domagać się od banku podstawienia nowego (w sensie: innego) samochodu, skoro z winy banku leasingowany samochód został „utracony”.

  Lech | blog o wekslach

  21 Paź 12 14:17

 2. W realu to to przeważnie tak nie działa, osoba 3 czyli FL występuje do wierzyciela o „zdjęcie” zajęcia komorniczego, gdy wierzyciel tego nie zrobi występuje z powództwem przeciw egzekucyjnym, a koszty tego powództwa przenosi na wierzyciela w oddzielnej sprawie.
  Po zapłaceniu tych kosztów wierzycielowi przechodzi na dobre chęć zajmowania sprzętu w leasingu

  W realu

  22 Paź 12 13:46

 3. no tak, tylko ze firma leasingowa nie zgłosiła się w ciągu miesiąca – wiec jej żadne powództwo przeciwegezkucyjne przeciw wierzycielowi nie przysługuje!!

  mer5

  22 Paź 12 19:00

 4. Tak jest. Jeszcze z kilka lat temu wstecz nie istniał ten termin 30 dniowy i powództwo przeciwegzekucyjne można było skutecznie wnieść nawet o wiele później. Jak widać, w niektórych bankach „specjaliści” wciąż o tym nie wiedzą, że przepis zmienił się.

  admin

  22 Paź 12 19:06

 5. kto kupi samochod bez karty pojazdu i po co????

  marti

  27 Lut 14 22:36

Skomentuj