Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnik – wdowa co samochodu nieprzerejestrowała

komentarze 4

Taki mail: Z tej strony …,woj Łódzkie, powiat Radomszczański mój dłużnik …, z Kwidzyna jest mi winien 2.750, ta sprawa ciągnie się już pół roku i nie odzyskałam pieniędzy. Mam oświadczenie , na którym są informacje o pożyczce i dokładne dane moje i jej podpisane przez obie strony z terminem oddania, który minął. Z tym pismem skierowałam się do sądu w Radomsku. Odbyło się postępowanie w tej sprawie i nakaz zapłaty, który nie został dokonany. Z  nakazem zapłaty  klauzurą wykonalności skierowałam się do komornika sądowego , niestety bez skutecznie. Komornik sądowy do tej pory nie ściągnął z niej pieniędzy tłumacząc się brakiem z czego ,dlatego zwracam się z prośbą do Państwa o pomoc w odzyskaniu pieniędzy. U komornika sądowego do tej pory urosła kwota ponad 4.tys w tym ja też  dokonałam  dodatkowe koszta. Dłużniczka jest wdową, ma dwoje dzieci i rentę na siebie i dzieci, posiada również samochód osobowy, który specjalnie nie przerejestrowała aby komornik go nie zajął, mieszka z matką, nie pracuje. Przedstawiłam z grubsza Państwu sprawę, proszę o kontakt do mnie …

Oczywiście można prowadzić niekonwencjonalną windykację (zapewne takowej autorka maila się spodziewa) ale skoro dłużnik – wdowa jest spadkobierca pojazdu, to wierzyciel może wstąpić w jej prawa aby dokonać niezbędnych formalności związanych z przerejestrowaniem samochodu w celu zajęcia tegoż przez komornika i sprzedania w drodze licytacji. Komornik powinien o tym wiedzieć i mógłby choć nieformalnie pouczyć się o istnieniu takie możliwości.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

15/10/2012

Komentarze do 'Dłużnik – wdowa co samochodu nieprzerejestrowała'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dłużnik – wdowa co samochodu nieprzerejestrowała'.

 1. A komornik niemógłby zając samochodu, jako ruchomości będącej we władaniu dłużnika? A że właściciel nie żyje(formalnie właścicielem jest wdowa-dłużniczka) to nie miał by kto podnieść powództwa przeciw egzekucyjnego,

  mer5

  15 Paź 12 18:39

 2. No właśnie muszę przyznać, że nie jestem pewien, jak to wygląda proceduralnie. Myślałem pisząc powyższą notkę, że przeszkodą może być to, iż samochód nie jest zarejestrowany na dłużniczkę. jednakże teraz przypomniałem sobie że już nie raz komornik zlicytował na mój wniosek leasing kiedy bank spóźnił się z wniesieniem powództwa przeciwegzekucyjnego. A przecież w przypadku leasingu to w dowodzie rejestracyjnym (chyba) leasingodawca figuruje.

  admin

  15 Paź 12 19:23

 3. Mam wyrok sądowy z sierpnia 2012 o nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym kwota to 22000 zł oraz ustawowe odsetki od 16.10.2011 do dnia zapłaty oraz 275 zł kosztów sądowych dłuznik osoba prywatna prawdopodobnie nieruchomość ma pod hipoteką rozbudowuje dom ma samochód vw passat powyzej 2001 roku, kwidzyn jak by był koszt zlecenia takiej windykacji, komornik jeszcze nie był w to mieszany z mojej strony i mam pytanie o te ustawowe odsetki jakiej są wysokości i jak są naliczane ??

  olek

  14 Cze 14 07:23

 4. Mając obecnie mnóstwo zleceń z tego regiony szczerze powiem: wypadałoby najpierw komornika zaangażować skoro przecież jest już nakaz zapłaty (prawomocny, mam nadzieję).

  admin

  14 Cze 14 09:46

Skomentuj