Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„wylicytował nie zapłacił”

komentarze 4

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „wylicytował nie zapłacił”. Gdzie, pewnie  na Allegro? Jeżeli tam, to umowa kupna-sprzedaży została zawarta i możesz żądać od niego zapłaty za towar / przedmiot. Wezwij do zapłaty poleconym a później pozew o zapłatę złóż lub zleć windykację. A może Ty pytasz o egzekucję z nieruchomości, co? A, tu inaczej to wygląda. Temu który wylicytował, przepada „tylko” złożona rękojmia (i ewentualnie i opłata od udzielenia przybicia w kwocie 100 zł. jeżeli uiścił tęże opłatę) i następuje wygaśniecie skutków przybicia czyli mówiąc „normalnie”, nieruchomość nie została zlicytowana. O, akurat takie postanowienie z sądu otrzymałem jako wierzyciel egzekwujący:

Co? Nie no, myślę że nie zrezygnował świadomie tylko po prostu kasy nie skołował na czas. Zauważ, że dokonał tej opłaty w kwocie 100 zł. od postanowienia o udzieleniu przybicia, czyli wciąż liczył na to, że uda mu się zebrać kasę. Może starał się np. o kredyt w banku i nie zdążył uzyskać albo bank ostatecznie odmówił mu udzielenia kredytu (w takiej kwocie której mu brakowało), nie wiem. Raz że szkoda gościa ale przede wszystkim wku…wiłem się, bo liczyłem na to, że dostanę kasę z licytacji i tę sprawę windykacyjną zakończę już, a tu wała.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

05/10/2012

Komentarze do '„wylicytował nie zapłacił”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„wylicytował nie zapłacił”'.

 1. Też miałem taką sytuację. Spółka kupiła na 2 licytacji i nie zapłaciła, przepadło 15 tysięcy wadium. Potem była kolejna licytacja, ktoś kupił, zapłacił, a wierzycieli było tak dużo, że ja dostałem z tego… 160zł, co nie pokryło nawet moich zaliczek na komornika 🙂

  Lech | blog o wekslach

  5 Paź 12 09:42

 2. Wciąż nie wiem, czy koszty sądowe w tym zastępstwa procesowego to ta sama kategoria zaspokajania w postępowaniu egzekucyjnym co koszty zaliczek komorniczych? Chyba tak jest a przykład podany przez Ciebie potwierdza to, bo przecież nie było aż tylu wierzycieli, że każdy nawet całości zwrotu zaliczek komorniczych nie otrzymał (zakładając że koszty procesu są „niżej” w kolejności zaspokajania niż zaliczki komornicze). Bądź co bądź, nieruchomość zwykle „trochę” kosztuje.

  admin

  5 Paź 12 10:34

 3. Nic sie nie martw. Skoro wadium bylo tak niskie a wylicytowana cena tak wysoka, to musialo byc kilku licytantow. Jest wiec spora szansa, ze w kolejnej (powtornej) licytacji nieruchomosc zostanie sprzedana.

  PogromcaWspolnot

  7 Paź 12 11:28

 4. Tak, zauważyłem, że cena wynosi znacznie więcej niż dziesięć razy tyle co wadium.

  admin

  7 Paź 12 11:38

Skomentuj