Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jaka najlepsza firma windykacyjna”

skomentuj

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „jaka najlepsza firma windykacyjna”. Widuję w statystykach odwiedzin bloga hasło „najlepsza windykacja” i podobne. Uważam, że wpisywanie tego typu haseł nie ma sensu. Od dawna bowiem jedną z metod marketingu albo raczej „marketingu” internetowego jest zachwalanie firmy windykacyjnej przez jej pracowników albo przez samego jej właściciela, oczywiście występują wtedy jako „zadowoleni klienci”. Robią to czasem nieudolnie, prymitywnie a czasem zaiste perfidnie i misternie. Na forach internetowych, na blogach (w komentarzach).

Czasem odpier…alają pozorną antyreklamę. Czyli np.:

Chciałbym wszystkich przestrzec przed zlecaniem windykacji firmie X. Jestem byłym klientem tej firmy, szanowanym przedsiębiorcą w branży towarów ekskluzywnych. Zlecając windykację firmie X zaznaczyłem, że zależy mi na tym, aby windykacja prowadzona była nie tylko w granicach prawa ale też z poszanowaniem dłużnika jako człowieka, z kulturą. Pieniądze ściągnęli szybko, to prawda. Jednak straty moje z tytułu tej windykacji będą większe niż wartość odzyskanej należności. Dłużnik rozgłosił w branży że zatrudniam do windykacji bandytów, podobno zajechali mu drogę gdy wracał z firmy do domu, wyciągnęli z samochodu i zagrozili „wywózką do lasu” jeśli nie zapłaci. (…)

No co? Takim wpisem lub podobnym (nie chciało mi się wysilać) można zniechęcić może 5% potencjalnych klientów ale 95% w te pędy pogna ze zleceniem do takiej firmy Skąd wiem? Nie, my tak nie piszemy ale wiem z praktyki jakich metod windykacji znakomita większość klientów oczekuje.

Wszelkie ewentualnie istniejące rankingi firm windykacyjnych też sugerowałbym darować sobie, bo wyniki mogą być skrycie sponsorowane, tworzone przez kolesi z zaprzyjaźnionej firmy itp.

Oczywiście kreatywne i „wiarygodne” szkalowanie konkurencji w internecie też kwitnie, w tym także jak chodzi o branżę windykacyjną.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

02/10/2012

kategoria windykacja

Skomentuj