Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Koszt zajęcia rachunku bankowego

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „koszt zajęcia rachunku bankowego”. Chodzi Ci o prowizję za przelew egzekucyjny z konta firmowego (albo osobistego) dłużnika? Mnie za każdym razem 😉 potrącają 30,00 złotych, o:

A jeżeli pytasz o to, ile wynosi opłata stosunkowa dla komornika w egzekucji z rachunku bankowego dłużnika, to informuję, że wynosi 8% i jest to koszt obciążający dłużnika a nie wierzyciela. Nadmieniłem, że jest to koszt obciążający dłużnika, bo naprawdę wielu wierzycieli tkwi w błędzie myśląc, że komornik kosztami egzekucji obciąża wierzyciela a nie dłużnika.

Co? A powiedzmy, że zapomniałem, ch…j Ci do tego. Dałem zarobić komornikowi moim kosztem. Co by to było, gdyby każdy dobrowolnie regulował dług stwierdzony tytułem wykonawczym, pomyśl. Zawód komornika zaginąłby. A tak na marginesie, to jakby ktoś chciał szybko zmienić 😉 konto, to dobre oferty osobistych są tutaj a firmowych tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

23/09/2012

Komentarze do 'Koszt zajęcia rachunku bankowego'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Koszt zajęcia rachunku bankowego'.

  1. Potrącanie takich opłat przez banki jest bezprawne. Proponuję sprawdzić treść umowy z Pana bankiem. Pobieranie prowizji za realizację przelewu z tytułu wykonawczego jest wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych prawomocnym wyrokiem Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – nr wpisu 3110; Sygn. Akt XVII AmC 375/11. Wiem z praktyki, że banki zwracają klientom te opłaty, czasem z problemami, ale zwracają.

    neur0

    12 Paź 12 19:56

  2. Dziękuję za informację, być może w wolnej chwili dla zasady upomnę się o zwrot opłaty.

    admin

    12 Paź 12 20:32

Skomentuj