Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kasa Stefczyka chce sprzedać wierzytelności za 100 mln zł.

komentarze 4

Taki mail otrzymaliśmy: Informuję, że w najbliższym czasie Kasa Stefczyka planuje sprzedaż portfela wierzytelności. Przedmiot sprzedaży obejmuje pakiet pożyczek znajdujących się na etapie egzekucji komorniczej, na łączną wartość około 100 mln zł, możliwa jest również sprzedaż w mniejszych pakietach. Postępowanie mające na celu wyłonienie nabywcy przeprowadzone zostanie drogą przetargu. Zawarcie umowy sprzedaży wierzytelności przewidywane jest na I połowę października. Korespondencję wyrażającą zainteresowanie zakupem wierzytelności proszę przesłać do dnia 31-08-2012 r. wraz z wytycznymi do przygotowania pakietu do wyceny. W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt.

Hm, wierzytelności na etapie egzekucji komorniczej, powiada Pani. A czy aby nie wypadałoby dopisać słowo „bezskutecznej”, czyli żeby było „na etapie bezskutecznej egzekucji komorniczej”? Tak sobie myślę, że jakby tak z zajęcia pensji każdego z tych Waszych dłużników schodziło miesięcznie na Wasze konto choć z 300 złotych, to pewnie nie wystawialibyście na sprzedaż takiej wierzytelności, ale może się mylę, tak sobie tylko gdybam…

Jeśli mam rację, to wesoło Wam chyba nie jest… Ja pier…olę, 100 milionów zeta poszło się  je…ać jako złe pożyczki. 😉 Aha, lepiej pytajnik na końcu wstawię, czyli jeszcze raz: Ja pier…olę, 100 milionów zeta poszło się je…ać jako złe pożyczki?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

19/08/2012

kategoria SKOK

Komentarze do 'Kasa Stefczyka chce sprzedać wierzytelności za 100 mln zł.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Kasa Stefczyka chce sprzedać wierzytelności za 100 mln zł.'.

 1. wszystko zależy za ile % będzie ta wierzytelność, SKOKI nie są pierwszym „bankiem” który pozbywa się złych wierzytelności, ktoś na tym nieźle przytnie kasę.

  Stren

  19 Sie 12 11:10

 2. Obawiam się, że są to w większości wierzytelności nieściągalne. Takich nie odzyskasz inaczej jak, delikatnie mówiąc, wysoce „niekonwencjonalnymi” metodami a stosowanie takich metod jest ryzykowne i adresaci tego maila – firmy windykacyjne „z Google” wzięte raczej takich metod nie stosują. Takie wierzytelności można sprzedać za nie więcej jak 20-30%, tak myślę ale akurat w obrocie wierzytelnościami doświadczenia nie mam. 100 mln takich złych (nieściągalnych) pożyczek to myślę że bardzo dużo, zdecydowanie za dużo dla takiej Kasy Stefczyka. Chyba, że jednak jakoś tam powoli te spłaty – egzekucje są realizowane a Stefczyk po prostu szybko kasy potrzebuje.

  admin

  19 Sie 12 11:32

 3. Czy te ich pożyczki w Kasie Stefczyka są bez BIK?

  Krystian

  19 Sie 12 12:55

 4. Mogą być „bardziej bez BIK” niż pożyczki z banku, bo SKOK-i nie podlegają Komisji Nadzoru Bankowego więc nie muszą przejmować się „rekomendacjami”.

  admin

  19 Sie 12 13:45

Skomentuj