Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„zajęcie minimalnego wynagrodzenia”

komentarze 4

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „zajęcie minimalnego wynagrodzenia”. Minimalne wynagrodzenie jest w całości wolne od zajęcia w egzekucji komorniczej, ale uważaj. Jeżeli Ty otrzymujesz minimalne wynagrodzenie które od wielu miesięcy wpływa Ci na konto osobiste a Ty nie wypłacasz nic, to komornik może Ci je zająć. Komornik bowiem nie wie, że to jest Twoje minimalne wynagrodzenie nagromadzone przez kilka miesięcy i część tej kwoty może zgarnąć. Przyznam się, że nie wiem, czy w takiej sytuacji mógłbyś skutecznie walczyć o zwrócenie Ci tych pieniędzy. Zanimbyś coś w tym kierunku przedsięwziął (powództwo), to wierzyciel już miałby te pieniądze na koncie. Poza tym, jak Ciebie stać na to, żeby nie wydawać tego minimalnego wynagrodzenia nawet w części, to Ty musisz mieć jakieś inne źródła utrzymania – tak ja wywodziłbym na miejscu sędziego i oddaliłbym Twoje powództwo.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

30/07/2012

kategoria zadłużenie

Komentarze do '„zajęcie minimalnego wynagrodzenia”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„zajęcie minimalnego wynagrodzenia”'.

 1. a jak z alimentami?

  ;)

  30 Lip 12 18:57

 2. Była kiedyś ponoć bulwersująca sprawa o to, że komornik zajął konto na którym były środki z alimentów których komornik zając nie może, ale że były na koncie już to zajął. Nie wiem jak to się skończyło.

  admin

  30 Lip 12 19:18

 3. chodzi mi o odwrotną sytuację, komornik jakiś czas temu wspominał mi, że w sprawach alimentacyjnych może zająć pensje, nawet jeśli jest ona minimalna

  ;)

  31 Lip 12 23:46

 4. Też tak słyszałem.

  admin

  1 Sie 12 09:49

Skomentuj