Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„przedegzekucyjne wezwanie do zapłaty”

1 komentarz

Taki mail: Chciałbym się dowiedzieć, czy można Państwa firmie zlecić, a jeśli tak, to na jakich warunkach, windykację od mojego dłużnika. Dług powstał w wyniku wpłacenia zaliczki i nie wywiązania się dłużnika z dostawy towaru (zajmuje się sprzedażą okien). Dysponuję prawomocnym wyrokiem sądowym  z klauzulą wykonalności. Przedegzekucyjne wezwanie do zapłaty wysłane pocztą na adres podany przez sąd, wróciło do mnie z adnotacją że taki adres nie istnieje. Należność główna wynosi 20.400,00 zł, wyrok uprawomocnił się w dniu 19.01.2010. Dysponuję numerem PESEL dłużnika który mieszka i prowadzi firmę w Koninie.

Dziwne to wszystko, co piszesz. Po pierwsze, musiałeś w pozwie podać adres dłużnika i adres ten musiał być prawidłowy. W przeciwnym wypadku bowiem, przesyła (co najmniej jedna była) wysłana przez sąd do pozwanego, powróciłaby z informacją, że adresat wyprowadził się lub właśnie, że taki adres nie istnieje. Wtedy sąd wezwałby Cię do wskazania aktualnego adresu pozwanego czyli dłużnika. Skoro nie wezwał Cię i wyrok uprawomocnił się, to oznacza że doręczenie było skuteczne – adres dłużnika aktualny. I co to znaczy „na adres podany przez sąd”? przecież sąd nie znajduje dla powoda adresu pozwanego…

A wytłumacz nam tu wszystkim jeszcze, po ch…j, mając prawomocny wyrok, wysyłasz do dłużnika „przedegzekucyjne wezwanie do zapłaty”? To mnie więcej tak, jakbyś mu napisał „Uważaj, zmień konto firmowe w banku, zerwij lokaty, zmień miejsce parkowania samochodu, bo za kilka dni wyślę do komornika wniosek egzekucyjny przeciwko Tobie”.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

28/07/2012

1 komentarz do '„przedegzekucyjne wezwanie do zapłaty”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„przedegzekucyjne wezwanie do zapłaty”'.

  1. Jest coś takiego jak *doręczenie zastępcze*. Żyła złota dla różnego rodzaju cwaniaków. Zanim rzekomy dłużnik się zorientuje (gdy dostaje od komornika zawiadomienie o zajęciu już konta), że miał jakąkolwiek sprawę komornik w majestacie prawa pozamiata mu konta bankowe i zdąży przekazać kasę cwaniakom. Po wyczyszczeniu konta sąd oczywiście uznaje doręczenie jako nieskuteczne i nawet orzeka, że nakaz utracił moc w całości.

    dK

    5 Sie 12 18:54

Skomentuj