Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Sprzedaż długu majętnego dłużnika

skomentuj

Taki mail: Dług dot osoby prywatnej prowadzącej firme w Sopocie. mam postanowienie sądu –  prawomocne , że dłużnik powinien spłacić dług do 22 maja 2011 , do tej pory płaci, po 4130 zł co miesiąc . niby fajnie ale jego dług to 370000 i miał spłacic całość, czy możecie ten dług ode mnie odkupić , ja będę miał pieniądze a wy już dalej będziecie sobie z tym radzić, klient jest wypłacalny ma majątek – kilka działek budowlanych , dom , warsztat stolarski, i gotówke około 250 .000 bo uzyskał kredyt banku w Sopocie co wiem od kolegi z tego banku, ale nie chce płacić całości tak jak sie do tego zobowiązał. Czy zajmujecie sie takimi sprawami.?


No, jak dostał kredyt to pewnie nie po to, żeby trzymać te pieniądze lecz na coś je wydał, ale do rzeczy. Ty tak gadasz że wypłacalny, bo tak słyszałeś, czy masz na to dowody? OK, załóżmy, że naprawdę dłużnik jest tak majętny, jak piszesz. Na Twoim miejscu zaniósłbym ten tytuł wykonawczy z wnioskiem egzekucyjnym do komornika i niech dokona zajęć tych nieruchomości, co może skutecznie przestraszyć dłużnika i sam zapłaci. O ku…wa, przecież Ty piszesz ze dłużnik ma gotówkę, to jeżeli jest to wiarygodna informacja, to powinieneś wiedzieć, gdzie ma ją ulokowaną, czy na jakichś kontach oszczędnościowych czy gdzie indziej – gdzie. We wniosku egzekucyjnym piszesz, że wnosisz o egzekucję załóżmy że z kont oszczędnościowych i podajesz, w którym banku i po kilku(nastu) dniach masz kasę od komornika na koncie. No tak, bo jeżeli Ty nie wiesz, gdzie tą gotówkę dłużnik ma, to znaczy że pieprzysz i chcesz nas wkopać.

Gdybyś Ty nie miał jeszcze tytułu wykonawczego a tym bardziej jeszcze sprawa w sądzie nie byłaby założona, to co innego, ale w Twojej sytuacji dziwię Ci się (i podejrzewam Cię).

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

27/07/2012

Skomentuj