Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„komornik mnie spławił”

1 komentarz

Taki mail: Umowa pożyczki na kwotę 20.000 zł z ~04.2009. nakaz sądowy+odsetki+koszty sądowe uzyskany. komornik mnie spławił. ze względu na recydywę dłużnik-osoba fizyczna ma wyrok 2 lata w zawieszeniu bez konieczności naprawienia szkody. teren pożyczkobiorcy – Jaworzno. proszę o info jakie są możliwości egzekucji takiego długu.

Dłużnik zapewne nie posiada na siebie oficjalnie żadnego majątku ani dochodów, dlatego egzekucja komornicza była bezskuteczna. W rzeczywistości jednak tacy ludzie często pieniądze mają lub mogą zdobyć (oszukawszy kolejną osobę). Windykacja sprowadzałaby się do bezpośrednich i pośrednich nacisków na dłużnika w celu przymuszenia go do dokonania dobrowolnej zapłaty. Swoją drogą to irytujące, że sąd nie nakazał obowiązku naprawienia szkody; czasem zasądzają a czasem nie, nie rozumiem. Przecież nietrudno pomyśleć, że taki oszust nie będzie miał na siebie żadnego mienia, więc komornik nie wyegzekwuje należności; dlatego też obowiązek naprawienia szkody pod rygorem odbycia kary pozbawienia wolności może być w przypadku takich ludzi jedynym sposobem na odzyskanie należności.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

24/07/2012

kategoria: komornik

1 komentarz do '„komornik mnie spławił”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„komornik mnie spławił”'.

  1. jestem zaintersowany pomoca w odzyskaniu naleznosci od mojego dluznika w Jaworznie. Prosze o informacje o cenie i ew. kosztach windykacji

    Anonim

    12 Mar 14 20:13

Skomentuj